• Anasayfa
  • Otomobil
  • Hollanda’dan Tartışılacak Öneri: Benzin ve Dizel Araçların Satışı Yasaklansın

Hollanda’dan Tartışılacak Öneri: Benzin ve Dizel Araçların Satışı Yasaklansın

0
0
0
0
0
Hollanda’daki partilerden PvdA, en geç 2025 yılına kadar benzinli ve dizel araçların satışının yasaklanması için bir öneri sundu.
Elektrikli araçların önünü açmak, kullanım alanını daha da genişletmek için ABD dışında Avrupa’daki en büyük adım Hollanda tarafından atılabilir. Ülkedeki partilerden De Partij van de Arbeid (PvdA), 2025 yılına kadar benzinli ve dizel araçların yasaklanması için bir öneride bulundu. 

Önerinin arkasında ise yazımızın başında belirttiğimiz gibi elektrikli araç kullanımının teşvik edilmesi bulunuyor. Ayrıca petrol rezervlerinin yıllar içinde tükenecek olması ve insanlığın farklı enerji kaynaklarından faydalanmaya mahkum olacağı öngörüsü, parti tarafından bu fikirlerinin destek görmesi için yeterli sebepler olarak gösteriliyor.PvdA dışında diğer partiler bu öneriye şimdilik sıcak bakmıyor. Gerçekleşmesinin ütopik olduğu yönünde görüş bildiren diğer partiler dışında öneriyi sunan parti içinde de fikre sıcak bakmayan üyeler yer alıyor.

PvdA’nın önerisi ekolojik ve sosyolojik açıdan ele alındığında aslında çok önemli. Ekolojik açıdan baktığımızda sadece egzoz dumanlarının çevreye verdiği zarardan bahsetmek bile yeterli. Sosyolojik olarak ise petrol uğruna yapılan savaşlar, yaşanan can kayıpları… Fakat bu enerji kaynağından bir anda vazgeçip tamamen elektrik enerjisine yönelmek de sanki biraz daha zaman isteyen bir durum. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0