• Anasayfa
  • Otomobil
  • Hollanda'lı Öğrencilerden Güneş Enerjisiyle Çalışan Aile Arabası: Stella Lux

Hollanda'lı Öğrencilerden Güneş Enerjisiyle Çalışan Aile Arabası: Stella Lux

1
0
0
0
0
Güneş enerjisi sonunda hak eden değerini yavaş yavaş bulmaya başladı. Önemli projelerin sayısı artıyor.
Güneş enerjisi, son zamanlarda değerinin bilinmesiyle atağa kalkmış durumda. Doğanın sunduğunu bu eşsiz enerji sayesinde, pek çok ürün ve geleceğimizi şekillendirecek pek çok proje oluşmuş durumda.

Bu konuda bizim üniversiteli gençlerimizden de çok başarılı ve umut verici projeler ortaya çıkmakta. Ancak bu haberimizde bahsedeceğimiz güneş enerjili araç, Hollanda'lı öğrencilerden gelmiş.

Herşeyiyle güneş enerjisi ile çalışan bir araç geliştiren öğrenciler, bu alanda farklı bir ses getirme amacındalar. Eindhoven Teknoloji Üniversitesi'nde eğitim gören 21 öğrenciden oluşan Solar Team Eindhoven ekibi, Stella Lux adlı araçları ile ailelere hitap etme amacında. Dört kişilik olan araç, geçen sene dünyanın en iyi, en prestijli güneş araçlarının yarıştığı World Solar Challenge'da kendi klasmanında birinci gelen Stella adlı aracın yeni versiyonu olan Stella Lux, çok daha konforlu ve tasarım olarak şık. 

Stella Lux, bir önceki modeli Stella'nın katıldığı World Solar Challenge'ın bu yıl yapılacak yarışmasında yerini alacak.

Kaynak: inhabitat
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0