Honda, Otomobil Fiyatlarını Düşürecek Yeni Bir Hibrit Motor Geliştirdi!

0
0
0
0
0
Japon otomobil devi Honda, ağır metaller kullanmayan ilk hibrit motoru geliştirdi. Maliyetleri düşüren yeni motor sonbahar aylarında satışa çıkacak bir otomobilde kullanılacak.
Otomobil şirketleri alternatif motorlar üretmeye devam ediyor. Uzun bir süre önce hibrit motorları otomobillerinde kullanmaya başlayan Japon otomobil devi Honda şimdi de tamamen yeni bir hibrit motor geliştirdi. Elektrik ve akaryakıtı bir arada kullanan yeni nesil hibrit motorunu Daido Steel Co şirketi ile birlikte geliştiren Honda, nadir bulunan ağır metallerin kullanımına son verdi.

 Yeni Sistem Maliyetleri Düşürüyor

Honda’nın yeni motorunda Daido Steel firmasının geliştirdiği, dysprosium ve terbium bulunmayan mıknatıslar kullanılıyor. Motorun en önemli bileşenlerinden biri olan mıknatısların yenilenmesi maliyetleri yüzde 10 oranında, ağırlığı ise yüzde 8 oranında düşürüyor. Honda yetkililerinin verdiği bilgilere göre yeni hibrit motor az bulunan metaller içermemesi nedeniyle maliyetler ve otomobillerin satış fiyatlarına da etki edecek.

 Hangi Araçta Kullanılacak?

Yeni motorun ilk kez Honda’nın Freed adı minivanında kullanılması bekleniyor. Japonya ve Asya pazarınının bir bölümünde klasik versiyonları çoktan satışa çıkan aracın önümüzdeki sonbahar aylarında diğer marketlerde de yerini alması bekleniyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0