• Anasayfa
  • Otomobil
  • Honda Tahsilat Sistemi Şaşırdı, Otomobil Ücretlerini Çifter Çifter Aldı!

Honda Tahsilat Sistemi Şaşırdı, Otomobil Ücretlerini Çifter Çifter Aldı!

2
0
0
0
0
Japon otomobil devi Honda'nın ödeme sisteminde büyük bir hata meydana geldi. Şirket, otomobil ödemelerini alıcılardan iki kez tahsil etti.
Japon otomobil devi Honda’nın başı ilginç bir tahsilat sorunu ile dertte. Şirketin otomatik tahsilat sistemi, müşteri hesaplarından otomobil ödemelerinin iki katını çekti. Dün sabah banka hesaplarını kontrol eden müşteriler, Honda otomobilleri için aylık ödemelerinin iki kez tahsil edildiğini gördü. 

 Müşteriler Sosyal Medyadan Tepki Gösterdi

Honda sahipleri şirkete tepkilerini göstermekte gecikmedi ve bunun için sosyal medyayı da kullandı. Şirketin Facebook ve Twitter hesapları sinirli müşterilerin hedefi oldu. Kısa bir süre sonra konu ile ilgili açıklama yapan Honda, konunun "American Honda Finans Corporation" ile görüşüldüğünü ve ödeme sürecinde bir hatanın duruma neden olduğunu duyurdu.

 Honda Özür Diledi Ama...

Daha net bir açıklama için resmi Facebook hesabını kullanan şirket, fazla tahsilatların sahiplerine 7 Nisan günü geri ödeneceğini sosyal medya üzerinden duyurdu ve özür diledi. Açıkçası, ABD gibi müşteri haklarının üst düzeyde olduğu bir ülkede sadece özür dileyerek bu işten sıyrılabilirse Honda oldukça şanslı. Şahsen ben olsam, müşteri memnuniyeti adına bir şeyler isterdim. Mesela, Asimo robot ile tanışmak gibi… 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0