Hyundai'den BMW ve Mercedes'e Kafa Tutacak Yeni Marka: N

0
0
0
0
0
Hyundai yüksek, performanslı ürünleri için alt markasını Frankfurt’ta tanıttı.

Nedir bu Hyundai N? diyecek olursanız aslında Audi S, BMW M, Wolswagen R, Mercedes-Benz AMG gibi isimlendirilen motor sporları için üretilen performans olarak üst seviye olan araçlardır ve Hyundai de N alt markasını kurarak bu yüksek performanslı araçların arasına girmiş bulunmaktadır. Hyundai Frankfurt’ta iki model birden tanıttı. N, performans birimi olarak Hyundai N 2025 Vision GT ve Hyundai i20 WRC’yi Frankfurt Fuarı’nda sergiledi.

884hp güce sahip olan bu model, fren esnasında geri kazanılan enerjiyi süper kapasitör sisteminden faydalanarak 204hp güç üretiminde kullanıyor. Çift yakıt hücreli sisteme sahip Hyundai N 2025 Vision GT konseptinin 4 tekerleğine, bağımsız çalışan 4 motor eşlik ediyor.

Hyundai N performans biriminin bir diğer konsepti de 2.0 litre dizel T-GDI motoruna sahip, 300hp gücündeki aracı aerodinamik yapısı ve büyük arka kanadına sahip aracı RM15. Adını Racing Midship 2015 alan RM15 konsept modelinin gövdesi hafif alüminyum ve karbonun birleşimiyle, hafif ve sağlam bir yapı elde etmiş.

Hyundai’nin IAA’de tanıtılan yeni nesil aracı Hyundai i20 WRC. Büyük atakta olan Hyundai'nin yeni nesil N araçlarının büyük ilgi göreceğini umuyoruz.

 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0