Arabanın Tasarımı mı Önemli Yoksa Motoru mu?

0
0
0
0
0
İngiltere'de yapılan bir ankete göre İngilizler için bir arabanın dış görünüşü asla ve asla önemli değildir. Önemli olan bir arabanın ne kadar güçlü ve iyi bir motora sahip olduğudur.
Arabalar hepimizin hayatında çok önemli bir yer tutar. Günlük hayatımızın bir parçası halindedirler. Bazılarımız arabaların hemen dış görünüşü ile ilgilenir; bazılarımız ise arabanın ne kadar güçlü motoru olduğu ile ilgileniriz. Arabanın donanımsal özellikleri ne kadar kötü olursa olsun bazıları bunu önemsemez çünkü arabanın dış görünüşü onlar için herşeydir. Bazılarımız ise rengi ile boyutu ile fazla ilgilenmez; direk olarak motora ve donanımsal özelliklerine bakar. İşte böyle bir ikilemi merak eden Stirling Üniversitesi Fizikçi Peter Hancock'un öncülüğünde bir anket çalışması yapıldı. İngilizlere sormuşlar: Bir arabanın nasıl göründüğü mü yoksa nasıl özelliklere sahip olduğu mu sizin için önemlidir? Yaklaşık 2000 kişiye bu soruya sordular. Ortaya gerçektende çok ilginç bir sonuç çıktı. Ankette bu sorunun dışında favori arabanız ne ve bir arabada olması gereken özellikler nelerdir diye sorularda vardı. Tüm bu soruların yanıtlarını analiz eden Peter Hancock şöyle bir sonuca vardı. Bir araba ne kadar güzel olursa olsun eğer ki donanımsal özellikleri zayıfsa bu araba asla tercih edilmez. Yani İngilizler arabanın dış görünüşüne asla önem vermiyorlar. Marka ne olursa olsun yeterki iyi ve güçlü bir motora sahip olsun. 

Herkesin ankete verdiği yanıtlardan yola çıkarak Peter Hancock bir araba modeli tasarladı. Her markadan parçalar olduğu bu araba böylelikle İngilizlerin hayalindeki araba modeli oldu.

İşte bu anket sonucuna göre İngilizlerin hayalindeki araba modeli:
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0