İtalyan Tasarım Harikası: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

1
1
0
0
0
Alfa Romeo her zaman kusursuz tasarımlara imza atmıştır. Uzun zamandır BMW 3 Serisi ve Mercedes C Serisi gibi otomobillere karşı bir rakip çıkarmayan İtalyan marka, Giulia ile orta sınıfı kapacağa benziyor.
Bir araç Alfa Romeo'ysa o aracı iyi izleyin. Zira en küçük ayrıntısına kadar özenle tasarlanmıştır ve kusursuz bir çizgilere sahiptir. Mito, Giulietta ve 4C halihazırda Alfa'nın satışta olan modelleri. Tüm bu modellerinde yine aynı tasarım anlayışına sahip İtalyan marka, orta sınıf için çok iddialı geliyor.

Orta sınıfta kimler mi var? BMW 3 Serisi, Mercedes C Serisi ve Audi A4 bu sınıfın dünya çapındaki en gözde modelleri. Fakat Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio bir devri değiştirmeye geliyor. (Gümbür gümbür geliyorlar)1530 kg ağırlığa sahip Giulia'nın ağırlık dağılımı 50:50 oranında. 3.0 litrelik turbo Ferrari motoru bu araç için 503 beygir güç üretiyor. Ağırlığın dengesi ve motorun güçü birleştiğinde motor kg başına 3 beygir güç üretiyor. Sadece bu değer bile bu aracın ne kadar performanslı olacağının işareti. 0-100 km hızlanması 3.9 saniye olan Giulia bu alandaki rakipleri Mercedes C63 AMG, BMW M3 ve Audi RS4 kadar iddialı.Tasarım olarak kusursuz diye tabir edeceğimiz araç, bu segmentte gördüğümüz en iyi tasarıma sahip. Klasik Alfa üçgen ızgarası, keskin ön far grubu ve bodur duruşuyla Giulia, bambaşka bir otomobil. Aracın arka tarafı görünüş olarak Alman otomobillerini andırsa da; bagaj üstü karbonfiber spoiler, Quadrifoglio arka tampon ve LED arka farlar aracı Alman otomobillerinden ayırmış. İç dizayn olarak da oldukça spor gözüken araçta Ferrari esintileri klasik Alfa çizgileriyle harmanlanmış.Alfa, yeni oyuncağı Giulia'yı spor versiyon olarak tanıtıp bu sınıftaki markalara göz dağı vermiş oldu. Daha makul motor seçenekleri ile ilerleyen günlerde tekrar karşımıza çıkacak olan Giulia, eğer uygun fiyatlı ve küçük hacimli dizel motorla ülkemize gelirse yok satacaktır. Aracın videosuna ve diğer fotoraflarına göz atmayı unutmayın. Bakalım Giulia, diğer rakiplerine göre bu alanda ne kadar başarılı olabilecek?
 
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0