• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla En İddialı ve Uygun Fiyatlı Aracını Duyurdu: Model 3 !

Tesla En İddialı ve Uygun Fiyatlı Aracını Duyurdu: Model 3 !

0
0
0
0
0
Tesla uzun zamandır beklenen araç modelini düzenlediği etkinlikte tanıttı.
Otomotiv sektörünün yenilikçi firması olan Tesla Motors, birkaç ay önce yeni araç modeli olan Model 3'ün sadece 35.000 dolara satılacağını duyurmuştu. 35.000 dolara elektrikli otomobil alabileceğini duyan ve Tesla'nın sistem kalitesini kullanmabilmek için bu fırsatı kaçırmak istemeyen kişilerin, bazı Tesla mağazalarının önünde depozito ödeyebilmek adına sabahladıklarını bildirmiştik. Bir otomobil için mağaza önünde sabahlamak oldukça ilginç (akıllı telefona alıştık), özellikle de bu otomobili görmemişseniz.

Dün yaşanan kuyruk olayının ardından Tesla yeni aracını, Model 3'ü tanıttı. Model 3 beklendiği gibi mükemmel bir tasarıma sahip. Tesla'nın diğer otomobillerinde olduğu gibi Model 3'te de Tesla'nın oval, ancak sert çizgileri var.Elon Musk'ın "biz yavaş araba üretmeyiz" sözü Model 3 için de geçerli. Hiçbir eklentiye sahip olmayan ve Model 3'ün en yavaşı olan araçlar, 0'dan 100 KM hıza 6 saniyeden az süre içerisinde ulaşabiliyorlar. Bir elektrikli otomobil için oldukça etkileyici bir istatistik. Model 3 dolu bir depoyla minimum 350 KM yol katedebiliyor. Bu mesafe en yüksek elektrik kullanımında geçerli. Buna rağmen 350 KM gidebilmesi size yeterince özgürlük tanıyacaktır.

Sağlamlık rekoruna sahip olan Tesla, Model 3'ün de oldukça sağlam olduğunu söyledi. Model X kadar sağlam araç üretebilen Tesla, Model 3 için de bunu söylüyorsa aracın sağlam olduğuna emin olabilirsiniz. 35.000 dolardan başlayan fiyatlarla satılacak olan Model 3, 2017 senesine kadar teslim edilemeyecek. Otomobilden 500.000 adet üretilmesi bekleniyor ve ben, bu 500.000 otomobilin hepsinin satılacağına eminim.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0