• Anasayfa
  • Otomobil
  • Transformers'tan Rol Bekleyen 1500 Beygirlik Canavar: Koenigsegg Ragera

Transformers'tan Rol Bekleyen 1500 Beygirlik Canavar: Koenigsegg Ragera

3
1
0
0
0
Dünyaca ünlü süper otomobil üreticilerinden Koenigsegg tarafından üretilen Ragera isimli hibrit araç adeta Transformers'a göz kırpacak özelliklere sahip.
Dünyanın en prestijli otomobil fuarlarından biri olan Cenevre'de görücüye çıkan dünyanın en iyi süper otomobil üreticilerinden biri olan Koenigsegg'in ürünü Ragera, hibrit araçlara bambaşka bir soluk getirdi. Tamı tamına 1500 beygir gibi olağanüstü bir güce sahip olan ara. hem benzin hem de elektrikle çalışarak hibrit araçların en performanslısı konumuna geldi.

Ferrari'nin prensi LaFerrari ve Porsche'un kralı 918 Spyder gibi iki güçlü rakibi ile boy ölüşecek olan Ragera güçlü ve performanslı olduğu kadar oldukça teknolojik ve Transformers'ta rol oynayabilecek kadar otomatik özelliklere sahip.2000Nm tork üretebilen araçta aslında 1100 beygirlik 5.0L çfit turbolu V8 benzinli ve 700 beygirlik de bir elektrikli motor bulunuyor. Benzinli motor 1250Nm tork gücüne sahipken elektrikli motoru ise 900Nm tork üretmekte. Otomatik açılan kapılar ve ön ve arka kaput ile tam bir transformers aracı gibi görünen Ragera, tam bir şov yapabilecek bir otomobil olarak dikkat çekmekte.Apple CarPlay desteği ile teknolojik detayları bolca barındıran Ragera'da aynı zamanda iç tasarım olarak da bir sanat eseri gibi duruyor. Deri kaplama olan içi gerçekten lüksün ve konforun net bir habercisi olarak göze çarpıyor.Son olarak araç ile ilgili yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilir ve nasıl bir Transformer gibi takıldığını görebilirsiniz.
 
3
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
0
0
0