Küçücük Smart'a JBL'den Efsane Ses Sistemi

3
0
0
0
0
Bir aracın içine 16 hoparlör ve 2 subwoofer sığar mı? Hele ki o araç Smart ise. Düşünmenize gerek yok. Çok da güzel sığıyormuş.
1994 yılında Mercedes-Benz ve Swatch tarafından kurulan otomobil markası Smart, ürettiği arabalar ile kompakt ve verimli bir kullanım hedeflemekte. Görüntü olarak pek seveni olmasada, Smart arabalar, hedeflerine oldukça layıklar.

Ünlü Amerikan ses sistemleri sağlayıcısı JBL ile bir araya gelen Smart, son derece ilginç bir projeye imza attı. Tamamen deneysel olan proje ile o bildiğiniz minik Smart araba (Smart Fortwo), herhangi bir DJ'in, bangır bangır konser verebileceği, 5720 watt'lık amplifikasyonlu bir canavara dönüşmüş.''Smart'ın içine kaç adet ses sistemi sığabilir?'' merakının üzerine hayata geçirilen projenin detaylarının bulunduğu açıklama şu şekilde;

'' Bu küçük, iki kişilik aracın içinde 16 hoparlör ve 30 cm çapında iki güçlü subwoofer bulunmakta. Aracın içinde JBL GTO 804 EZ, JBL GTO 751 EZ, ve JBL GTO 609 C  modellerinden bulunmakta. Sonuç olarak akıl almaz bir ses sistemi elde ettik. Sistem son seviyeye kadar açıldığından 150 dB'le kadar çıkmakta.

Eşsiz bir konser deneyimi sağlamak adına JBL, alanında işinin en iyisi olan İtalyan dijital sinyal işlemci (DSP) markası Mosconi ile çalıştı. Yani bu da şu anlama geliyor; BlueTooth, flac, CD, DVD, iOS vb. sistemler üzerinden, her dosya tarzından müzik çalabileceksiniz''.Mühendislik harikası olarak tanımlanan projede araç içi ses sistemlerini bağlamak için, 100 metreye yakın kablo kullanılmış. Smart vs JBL ortaklığı ile hayata geçirilen proje, üretim ve satış amaçlı değil. Ancak araç, yaz aylarında Avrupa turlarına çıkan sokak sanatçılarına (müzisyenlere) eşlik edecek.


 

(Keşke sesi bir açaydınız da göreydik. Neyse.)
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0