• Anasayfa
  • Otomobil
  • Sürücüsüne Eşsiz Bir Deneyim Sunan Örümcek Araba: Swincar

Sürücüsüne Eşsiz Bir Deneyim Sunan Örümcek Araba: Swincar

2
1
0
0
0
Sürücüsüne Eşsiz Bir Deneyim Sunan Örümcek Araba: Swincar
Bir örümcekten esinlenilerek üretilen araç nasıl olur? İşte Swincar tam da bu sorunun cevabı.
Kendi kendini sürebilen, yolları, yayaları tanıyabilen, ya da elektrikle çalışan arabaların tümü, otomobil sektörünün en ilginç ürünleri olarak görülmekte. Ancak bu haberimizde bahsedeceğimiz araç, diğerlerinden oldukça farklı, bambaşka bir şey.

Dört tekerleğinde de bağımsız süspansiyon bulunduran, Fransız yapımı Swincar, bu bağımsız süspansiyonlar sayesinde tıpkı bir örümceği andırmakta. Tekerleklerin birbirinden bağımsız oluşu, sürücünün bulunduğu kısmın da sabit kalmasına olanak sağlamakta. Swincar standart yollardan çok, doğanın oluşturduğu koşullarda kullanıma çok daha elverişli.

Aracın her bir tekerleğinde 1kW ya da 1.5kW elektrikli motor bulunmakta. Tabi farklı kW'de motor isteyenler için 2-4 ve 6kW'lik seçenekler de mevcut. Aracın en dikkat çeken özelliklerinden biri de, engeller için özel olarak düşünülmüş olması. Swincar'ın direksiyon paneli üzerinde, engelli vatandaşların aracı kullanmasını sağlayacak bir joystick mevcut.
 

Aracın yaratıcısı firma Mecanroc, tümüyle sessiz çalışan Swincar'ı yakın bir süre içinde çift kişilik seçenekle de sunması bekleniyor. Swincar'a ait maksimum hız ya da fiyat gibi faktörler ise henüz belli değil.

Kaynak: Vocativ
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0