• Anasayfa
  • Otomobil
  • Lamborghini Huracan LP 610-4, 2016 Modeli İle Geri Dönüyor!

Lamborghini Huracan LP 610-4, 2016 Modeli İle Geri Dönüyor!

0
0
0
0
0
Otomotiv sektöründe, sürat ve lüksü en iyi şekilde bir araya getirerek, inanılmaz araçlar üreten firmaların başında gelenlerden biri olan Lamborghini'nin yeni canavarı, piste çıkmaya hazır.
 
2014 yılında satışa sunulmasının ardından piyasada iyi bir başarı elde eden Lamborghini Huracan LP 610-4, İtalyan otomobil devinin de beklentisini fazlasıyla karşılamış olacak ki, daha şimdiden pek çok önemli değişiklik ile, 2016 model olarak karşımıza çıkmakta.

2015 model olan Huracan zaten başlı başına bir canavar olarak adlandırılabilir. Ancak 2016 modelde, özellikle silindir konusunda bulunan bir yenilik, araca eşsiz bir donanımsal artı katmakta. Coupe ve Spyder olarak iki versiyonla karşımıza çıkacak olan Huracan'da silindir deaktivasyon özelliği performans bakımından ciddi bir yeniliğe uğramış.Atmosferik V10 motorlarda da bulunan bulunan bu özellik, full performans gerekmediği koşullarda silindir sayısında düşüş yapılabilmesinisağlamakta. Yani sizin anlayacağın tabirle; otobanda sol şeritten yapıştırmayacaksanız, aracın tam kapasitesi olan 10 silindir yerine 5 silindir kullanıyorsunuz. Zaten silindir deaktivasyon olayı da buradan gelmekte. 5 silindir tam motor kapasitesi olmadığında deaktif oluyor.Araç hızlandığı anda ise bu silindirler, mükemmel bir geçiş sağlayarak tekrar 10'lu sisteme dönüyor. Bu sayede, gerekmedikçe 10 silindir kullanmamak yakıt tüketimini azaltıyor, emisyon değerini de düşürüyor (gerçi şu araça verecek parası olan adamın yakıt derdi olur mu orası da meçhul).

Huracan'ın belki de en güzel özelliği, aracı tamamen kendinizin tasarlayabiliyor oluşu. Lamborghini'nin müşterilere sunduğu Lamborghini Ad Personam programı sayesinde aracın iç tasarımı ve dış renk seçenekleri, isteğe bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Önümüzdeki hafta Los Angeles'da gerçekleştirilecek auto show kapsamında görücüye çıkacak olan Huracan'ın fiyatı, sadece ve sadece 270,000 dolar...

Kaynak: MSN
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0