Land Rover'dan Yoldaki Çukurları Algılayan Teknoloji

0
0
0
0
0
Land Rover lüks SUV modeli Range Rover Evoque'ta çukur algılama teknolojisini deniyor.
İngiliz arazi aracı üreticisi Land Rover firmasının lüks sınıfı olarak kabul edilen Range Rover, araçlarında çukur algılama teknolojisi kullanacak.

Araçlarında diyoruz çünkü şuan piyasada olan jiplerinde halihazırda bulunan sensörler dışında başka sensörler eklemeye ihtiyaç duymadan sadece programlama ile bu özellik aktif hale gelebilecek.İngiliz marka bu özelliği Range Rover Evoque ve Land Rover Discovery Sport modellerinde deniyor. Süspansiyonu üzerinden gelen verilere göre çukurun boyutunu hesaplayan araç bu bilgiyi bir buluta aktarıyor. Bu sayede aynı yolu kullanmakta olan bir başka araç, yol üzerindeki çukur hakkında uyarılıyor.

Örnekle açıklamak gerekirse siz ve arkadaşınız Range Rover Evoque'larınız ile EsAngelas (Esenler, İstanbul) mevkiinde ilerliyorsunuz. Siz bir çukura girdiniz. Aracınız bu çukuru algıladı ve arkanızdan gelen arkadaşınıza bu bilgiyi yolladı. Bu sayede arkadaşınıza o çukur gösterildi ve o sizinle aynı hataya düşmedi. (Boşuna dememişler paran varsa Range Rover yoksa Game Over diye)

Detaylı videoyu izleyip yorumlarınızı bizimle paylaşın. Sizce bu teknoloji araçların çukurlar yüzünden daha az zarar görmesini sağlayabilir mi?
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0