Lexus Tamamen Kartondan Oluşan Bir Araba Yaptı!

2
1
0
0
0
Lexus Tamamen Kartondan Oluşan Bir Araba Yaptı!
Lexus'un gösterim amaçlı yaptığı yeni arabası tamamen kartondan oluşuyor ve normal arabalar gibi çalışabiliyor.
Lexus bugün tamamen kartondan oluşan ve son derece iyi bir görünüme sahip olan aracının tanıtımını yaptı. Lexus'un belirttiğine göre bu araç, kağıt katlama sanatının adı olan origamiden esinlenerek yapılmış. Bu nedenle kartondan oluşan bu aracın ismi "Origami Car". Tamamen kartondan oluşan bu aracın bütün kısımları farklı boyutlara ve şekillere sahip, son derece detaylı şekilde kesilmiş karton parçalarından oluşuyor. Bu karton parçalarının bir aracı oluşturması elbette hiç kolay olmamış. Lexus bu aracın yapımı için 1700 farklı karton kullandığını belirtti.

Lexus bu aracın yapımı için İngiliz LaserCut Works ve Scales and Models adlı iki firmayla anlaşmış. İsimlerinden de anlayabileceğiniz gibi firmalar, aracı oluşturan karton parçaların kesim işlemini son derece hassas olan lazer teknolojisi kullanarak gerçekleştirmiş. Aracın yapılışından önce 3D modelinin yapıldığını ve buna göre aracın yapılandırıldığını söyleyen Lexus, çalıştığı firmaların 10mm kalınlığındaki karton parçaları bile sorunsuzca kesebilecek teknolojiye sahip olduğunu belirtti.
 

Origami Car'ın en büyük özelliği bu aracın tamamen kartonda oluşuyor olması değil, tamamen kartondan oluşuyor olmasına rağmen hala normal bir araba gibi hareket edebiliyor olması. Bu işlevi araçta bulunan bir elektrikli motor mümkün kılıyor. Motor Lexus tarafından karton bir aracın ihtiyaçlarına özel olarak üretilmiş ve Lexus'un belirttiğine göre böyle bir motorun Origami Car dışında kullanımı yasa dışı.

Kaynak: Cnet 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0