Mazda'nın Yeni Canavarı RX-Vision

0
0
0
0
0
Otomotiv sektörünün geleceğini şekillendiren pek çok aracın tanıtıldığı Tokyo Motor Show'da sahnenin yıldızlarından biri de Mazda'nın yeni canavarıydı.
Tokyo Motor Show’da efsane otomobiller sergilenmeye devam ediyor. Bu otomobillerden en fazla ön plana çıkanlarından biri de Mazda RX Vision. Ancak RX Vision’ın önünde ciddi bir engel bulunuyor; rotary motor.

Günümüz emisyon şartlarına uyma konusunda ciddi problemleri olan motor, RX-8 ile son bulmuş ve üretimi durdurulmuştu. Fakat motorun üretilmemesi Mazda’yı yapılan araştırma ve geliştirme işlerinden alı koymamışa benziyor. Zira şirket RX-Vision’ı hayata geçirme konusunda oldukça kararlı.‘’RX-Vision’ın birgün hayata geçeceğine inancımız sonsuz çünkü bu araç Mazda’nın geleceğini ifade etmekte’’ açıklamalarında bulunan şirket, rotary motoru da günümüz şartlarına uygun şekilde yeniden hayata döndürme konusunda ciddi çalışmalar da bulunuyor. RX-Vision’da yeni nesil SkyActiv-R rotary motor bulunmakta.

Önden çekişli aracın motor bulunan kısmı oldukça iri ve ‘’kaslı’’ durmakta. Ancak bunun sebebi tamamen aracın sport karakterini yansıtmasıyla alakalı çünkü rotary motorlar barındırdıkları ciddi güçlere karşın boyut olarak tahmin edilenden çok daha küçükler.Mazda aracın detaylı özellikleri hakkında bir bilgi vermiş değil ve şu an için RX-Vision’ın geleceğini konuşmak adına erken. Buna rağmen araç, görsel olarak tam bir canavar.


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0