• Anasayfa
  • Otomobil
  • McLaren'dan Savaş Uçağına Benzeyen Efsane Formula-1 Aracı: MP4-X!

McLaren'dan Savaş Uçağına Benzeyen Efsane Formula-1 Aracı: MP4-X!

0
0
0
0
0
McLaren'ın yeni Formula-1 araç konsepti olan MP4-X, mükemmel görüntüsüyle görenleri kendine hayran bırakacak.
Dünyanın en büyük etkinliklerinden birisi olan araç yarışları, birçok farklı ülkede, farklı araçlarla ve farklı araç pistlerinde düzenlenir. Bu yarışlardan en prestijlisi olan dünyaca ünlü Formula-1, sadece en büyük otomobil üreticilerinin katıldığı ve en iyi sürücülerin yarıştığı büyük bir yarıştır. Bu yarışa katılan otomobil üreticileri arasında olan McLaren, yarışa dahil etmeyi düşündüğü yeni araç konseptini basınla paylaştı ve bu araç tam anlamıyla kusursuz bir tasarıma sahip.

"MP4-X" adı verilen bu modelin tanıtımında kullanılmış olan söz "geleceğin görüntüsü". Bu tanıtım cümlesinin hakkını verir bir şekilde savaş jetlerine benzeyen bir görüntüye, son derece kaba fakat bir o kadar da saldırgan tasarıma sahip olan MP4-X, tanıtımının ardından büyük övgüler aldı ve hayata geçirilmek adına üzerinde çalışılmaya karar verildi.
 

Tamamen siyah ve kırmızı renklerden oluşan bu araç konseptinin tanıtım videosu, araçta olduğu gibi metalik unsurları içeriyor. Formula-1 araçlarında görmeye alışık olmadığımız şekilde tekerlek koruyucuları bulunan MP4-X, bu tasarımı sayesinde esnek ve yere yakın bir Formula-1 aracı olmasına rağmen sertliğini koruyabilmiş.Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0