​McLaren İle Drone'nun Kapıştığı Müthiş Video

0
0
0
0
0
​McLaren İle Drone'nun Kapıştığı Müthiş Video
Lüks otomobillerin birbirleri ile kıyasıya kapıştıkları videolara alıştık. Peki bu sefer bir lüks otomobilin rakibi drone olsa sonuç ne olur?
Drone yarışları her geçen gün popülaritesini ciddi derece arttırmakta ve bu yarışların geleceğin en eğlenceli etkinliklerinden biri olma potansiyeli oldukça fazla.

İşte bu etkinliklerden biri olmaya hazırlanan -ve muhtemelen yapılmış en büyük drone etkinliği olacak olan- World Drone Prix (Dünya Drone Şampiyonası) önümüzdeki hafta Dubai'de düzenlenecek.

Tabi şimdi işin içinde Dubai olunca, lüks otomobiller ön plana çıkmazsa olmaz. Sanıyoruz şampiyonayı düzenleyenler de bu durumun farkında olacak ki, McLaren 650s gibi bir canavarı drone'la kapıştırarak muhteşem bir yarış videosuna imza atmışlar.
 
Peki bir drone gerçekten McLaren 650s gibi bir otomobil ile yarışabilir mi? Tabiki böyle bir ihtimal söz konusu değil zira 650s saate 330 km/s hıza erişebilirken şu ana kadar kaydedilmiş en yüksek drone hızı 150-160 km/s civarı. Gerçi yarışacakları yol faktörü de biraz önemli olabilir. 

Sürekli dönüşlerin, keskin virajların olduğu bir yolda belki drone biraz varlık gösterebilir. Bilemiyoruz. Hiç McLaren'ımız olmadı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0