• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes-Benz GLC Coupe Konsept Görüntüleri Ortaya Çıktı

Mercedes-Benz GLC Coupe Konsept Görüntüleri Ortaya Çıktı

0
0
0
0
0
Mercedes-Benz yeni otomobilleri ile gözünü BMW 'X'in tahtına dikmiş durumda. Ve oldukça da iddialı.
Mercedes-Benz, BMW'nin 'X' serisine karşı bir ordu yaratmak adına kolları sıvamış ve ilk atağını 2015 Detroit Otomobil Fuarı'nda 'GLE Coupe' adlı otomobiliyle yapmıştı. GLE Coupe ile Mercedes, BMW'nin 2008 yılında satışa sunduğu ve uzun süre kendi klasmanında rakipsiz olan X6'nın önüne geçmeyi planlamakta.

Ancak bu Mercedes'ten gelen tek hamle değil. Daha önceden X6'nın karşısına GLE Coupe'u koyan Mercedes, X4'ün karşısına da GLC Coupe adlı otomobilini koyacağını duyurmuştu. 2015 Şangay Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan GLC Coupe'un bir süre önce konsept çizimleri sızdırılmıştı. Bugün ise GLC'nin konsept görüntüleri fuar öncesi ortaya çıkmış durumda. 


GLE modelinin daha büyük versiyonu olan GLC, SUV tarzında. 'Twin-blade' radyatör ızgarası, 21-inch jant çapları, çarpıcı LED farları ve dört borulu egzoz sistemine sahip. Yeni araç GLK'nin C-Class ile güçlendirilmiş hali olduğundan GLC-Class olarak geçmekte. Normal -coupe olmayan- modeli ile GLC ise Haziran ayında görücüye çıkacak.

Yeni araçla ilgili açıklamalar yapan Gorden Wagener; ''modern ve şehvetli tasarımı ile Konsept GLC Coupe, Mercedes-Benz'in gelecekteki SUV modellerinin tadını önceden almanızı sağlayacak'' ifadelerini kullanmış. Kaputunun altında bir güç canavarı bulunan GLC, 367 beygir ve 520 Nm tork üreten AMG Sport destekli 3.0-litre çift turbolu V6 motora sahip.

Ayrıca her ne kadar bahsedilmese de Mercedes'in AMG destekli 4.0-litre çift turbolu V8 motoru Şangay'da tanıtması da bekleniyor. 2015 Şangay Otomobil Fuarı 22-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. Mercedes'in yeni canavarı da dahil olmak üzere fuarda ön plana çıkan tüm otomobilleri sizlerle paylaşacağız.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0