• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes-Benz, Tesla Gibi Evler İçin Destek Batarya Üniteleri Üretiyor

Mercedes-Benz, Tesla Gibi Evler İçin Destek Batarya Üniteleri Üretiyor

0
0
0
0
0
Elektrik yeni enerji kaynağı olarak otomobil sektöründe yerini güçlendirirken önemli şirketlerden elektrik bazlı ürünler gelmeye devam ediyor.
Hatırlayacaksınız; bir süre önce otomotiv sektöründe kısa sürede dev firmalarından biri haline gelen Tesla, evlere özel batarya destek ünitesi Powerwall'u tanıtmıştı.

Ancak elektrikli otomobil ve bu tarz ürünlere yatırım yapan tek şirket tabiki Tesla değil.

Bünyesinde bulunan kuruluşlar arasında Mercedes-Benz gibi bir devin de bulunduğu Alman otomobil endüstrisinin en önemli şirketlerinden biri olan Daimler, Mercedes-Benz markası üzerinden Accumotive isimli batarya ünitelerini tanıtmaya hazırlanıyor.Tıpkı Tesla'nın Powerwall cihazı gibi işlevlere sahip olan Accumotive, elektrikle çalışan araçaların barındırdığı sistemlere sahip ve güneş enerjisi depolama gibi özellikler barındırmakta. Güneş enerjisini gece de depolayabilme imkanı sunan Accumotive, her biri 2.5 kWh barındıran toplamda 20 kWh'lık hem ev hem aracınız için kullanabileceğiniz paketlerden oluşmakta.

Ayrı paketlerden oluşturularak bir araya getirilen Accumotive ile şirket farklı kullanıcı profilleri için farklı seçenekler sunabilecek diyebiliriz aslında. Mesala 20 kWh'lık sistem size yetmez ise paket sayısını arttırarak kWh sayısını daha yukarılara çekebilirsiniz. Tabi bu özelliğe benzer sistem Tesla'nın Powerwall'u için de zaten geçerliydi.
 


Tesla, Powerwall sistemini duyurduktan sonra piyasada büyük bir talep gördüğünden bahsetmişti. Benzer sistemin bir başka otomotiv devinden gelmesi, bu tarz ürünlerin piyasasında yakın zaman içinde pek çok farklı tercihlerle karşılaşabileceğimizin bir habercisi olabilir.

Mercedes-Benz'in batarya ünitesi Eylül ayında satışa sunulacak. Herhangi bir fiyat belirtilmiş değil ancak Tesla'nın Powerwall'u 3,500 dolar gibi bir fiyata sahipti. Accumotive de benzer bir fiyatla gelebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0