• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes’in Transformers’taki Otomobiller Gibi Şekil Değiştirebilen Aracı: Concept IAA

Mercedes’in Transformers’taki Otomobiller Gibi Şekil Değiştirebilen Aracı: Concept IAA

1
0
0
0
0
Mercedes, daha önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda durağan olarak paylaştığı yeni aracı Concept IAA’in bu sefer kanlı canlı görüntülerinin yer aldığı videosunu yayınladı.
Mercedes, geçtiğimiz Frankfurt Otomobil Fuarı’nda IAA (Intelligent Aerodynamic Automobile) otomobilinin konsept versiyonunu tanıtmıştı. ‘Dünya aerodinamik şampiyonu’ olarak duyurulan aracın bu sefer asfalt üzerindeki görüntülerine ait bir video paylaşıldı.

Öncelikle araçtan kısaca bir bahsedelim. 5.04 metre uzunluğuna, 2 metre genişliğe ve 1.3 metre yüksekliğe olan Consept IAA, 279 beygirlik hibrit motora ve saatte 250 kilometre maksimum hız yapabilme özelliğine sahip. Oldukça uzun olan bu aracın 80 kilometre hıza ulaşıldığında ya da sürücünün düğmeye bastığı anda arka panelleri 390 mm uzayabiliyor.Videoda aracın ön ve arka kısmındaki panellerinin değiştiğini, yine buralarda bulunan büyük LED ızgaraları göreceksiniz. Yapısı itibariyle tıpkı bir uçağı andıran Mercedes’in yeni aracı, tasarım olarak da göze fazlasıyla hitap ediyor. Araca ait yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0