Mercedes'ten SUV Görünümlü Tank: Inkas G63 AMG

0
0
0
0
0
Mercedes'ten tek başına savaşa gitmek isteyenlere özel canavar.
Otomobil tutkunlarından Alman otomobillerin yeri zaten ayrı oluyor. ''Alman kalitesi'' dediğimiz ve herkes tarafından kabul görülen olay, araçların sağlamlığı, performansı ve konforundan gelmekte.

Bu otomobil markaları içinde başı çekenlerden biri de Mercedes-Benz. Alman devi şirketin ürettiği araçlar zaten pek sorgulanacak araçlar değil. Biraz önce bahsettiğimiz sağlamlık, performans, konfor gibi faktörlerin hepsi, tüm Mercedes'lerde karşımıza çıkan bir şey. Ancak bahsedeceğimiz araç, bu faktörlerin tümünde birden çıtayı yukarılara çekmeyi başarmış.

Halk arasında çok yaygın olan bir tabir vardır. Sağlam dört çeker bir araç gördüğümüzde ''tank gibi'' benzetmesini sıkça kullanırız. Ancak bu araç için ''gibi'' kelimesi fazlalık, çünkü bildiğiniz ''tank'' olmuş. Inkas Group ile ortak bir çalışmaya imza atan Mercedes, G63 AMG modelini ortaya çıkarmış. Inkas Group ise aracın zırh kısmıyla ilgilenmiş (boşuna tank demiyoruz). Camları da dahil olmak üzere komple bir zırh korumaya sahip ''tank'', çeşitli kalibrede pek çok kurşuna dayanıklı halde. Aynı şekilde aracın tabanı yani alt kısmı da, parça tesirli el bombalarına karşı maximum koruma sağlamakta.

Tabi olay sadece aracın dışından ibaret değil. G63'ün iç kısmı da ultra lüks bir tasarıma sahip. Rolls-Royce, Bentley, Aston Martin gibi dev markalarda da kullanılan egzotik deri ve ahşap kaplama ürünlere sahip otomobil, iç kısmının tümünde mevcut olan özel LED aydınlatma sistemine de sahip. Kaputun altında ise 8 silindirli, 554 beygir gücünde bir canavar bulunmakta.

Mercedes G63 AMG'nin fiyatına gelecek olursak; ne siz sorun, ne de ben söyleyeyim. Ancak çok merak eden varsa yazıyorum; 1,000,000 dolar.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0