• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes ve Qualcomm Anlaşması Sonucu Otomobiller, Kablosuz Olarak Şarj Olacak

Mercedes ve Qualcomm Anlaşması Sonucu Otomobiller, Kablosuz Olarak Şarj Olacak

0
0
0
0
0
Elektrikle şarj edilen Tesla’nın modellerini hatırlarsınız. Mercedes ve Qualcomm, otomobil teknolojisini bir adım öteye taşıyarak artık araçların kablosuz olacak şekilde şarj olmasını sağlayacaklar.
Daimler ve Qualcomm imzası taşıyan anlaşmayla birlikte araçlar, kablosuz şarj teknolojisi kullanılarak şarj edilebilecekler. Peki bu işlem nasıl olacak? 

Qualcomm’un Mercedes için sağlayacağı şarj çözümleri toplam iki bölümden oluşuyor. İlk olarak Mercedes’in elektrikli otomobillerini kablosuz olarak şarj etmek, diğeri de araç içine özel olacak şekilde kablosuz şarj cihazı geliştirmek. İlk defa Mercedes’de kullanılması planlanan kablosuz şarj teknolojisi, ilk olması açısından da büyük bir önem arz ediyor. Araç içi şarj da sadece telefonu şarj etmekle kalmayıp ayrıca 3G/4G bağlantı desteği de sunacak.Qualcomm’un Mercedes’le olan bu işbirliği eğer başarıyla sonuçlanırsa (ki bir sorun olacağını şahsen zannetmiyorum), mobil dünyasının en büyük çip üreticilerinden olan Qualcomm’un bir ayağının artık otomobil teknolojilerinde olacağını söyleyebiliriz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0