• Anasayfa
  • Otomobil
  • Mercedes Yeni Crossover Modeli GLC'yi 17 Haziran'da Tanıtacak

Mercedes Yeni Crossover Modeli GLC'yi 17 Haziran'da Tanıtacak

0
0
0
0
0
BMW X6'ya rakip olarak GLE modelini ortaya çıkaran Mercedes Benz, X6'nın küçük kardeşi BMW X4'e karşı da gardını almış durumda. Sıradaki savaşçının adı Mercedes Benz GLC.
Buradaki haberimizden GLC Coupe adıyla sızdırılan görsellerden bahsetmiş ve Mercedes'in ne kadar güzel bir crossover yaptığını anlatmıştık.

Biz bu haberi yaptıktan sonra Mercedes Benz'de boş durmamış ve bu arabayı satışa sürmek için ellerinden gelen herşeyi yapmışlar. Nedeni ise en güçlü rakipleri BMW'nin X4 model numarasına sahip spor crossoverı.

Mercedes Benz yeni GLC crossover modelini online olarak 17 Haziran günü tanıtıcak. (Şahsen merakla beklemekteyim)Daha oturaklı ve daha spor bir crossoverı satışa sunmayı planlayan Mercedes, crossover kategorisinde halihazırda satışta bulunan ve sekiz yıldır bu kategoriye hükmeden GLK serisini tahtından indirecek. Tahtın yeni varisi ise GLC serisi olacak. GLC serisinin kamuflajlı olarak sızdırılan fotoğraflarında yerine geçeceği GLK serisinden izler taşıdığını rahatlıkla görebiliyoruz. Fakat GLC abisi GLE gibi sportif çizgilerinden bir an olsun kaymıyor.Yeni GLC'nin kaputunun altında ise 2.0 litrelik, dört silindirli bir motor bulunacak. Bu motor standart olarak sunulacak ve 241 beygir güç üretirken 310 Nm tork üretecek. Mercedes bu araçta opsiyonel bir motor ile güç tutkunlarına da hitap edecek. 3.0 litre V6, çift turboşarjlı bu motor 329 beygir güç ve 380 Nm tork üretecek. İki motor seçeneğide 7 ileri tam otomatik şanzıman ile satışa sunulacak.Mercedes yaptığı açıklamada C sınıfındaki motorun GLK serisinde kullanınlan motorlara göre %19 daha verimli olduğunu açıkladı.

Aracın fiyatı hakkında herhangi bir veri bulunmuyor. Fakat eski GLK modelinin başlangıç fiyatı olan 200.000 TL üzerinden yorum yapacak olursak bu araçta üç aşağı beş yukarı 200 - 220 bin TL aralığında bir fiyat etiketine sahip olacaktır. Tüm detayları 17 Haziran'da Mercedes lansmanında öğreneceğimizi umuyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0