Microsoft, Cortana'yı Araçlara Getirmeye Hazırlanıyor

0
0
0
0
0
Microsoft, Cortana'yı Araçlara Getirmeye Hazırlanıyor
Microsoft, Cortana'yı sürücülere en iyi şekilde hazırlıyor.
Windows 10 ile büyük bir atağa geçen Microsoft, yeni asistanı Cortana ve marifetleri ile de sık sık gündeme gelmişti. Şimdi ise Microsoft, sanal asistanını bir adım öteye taşıyarak araçlara getirmeye hazırlanıyor.

Bir süre önce Microsoft, akıllı araçlar ile uyumlu bir şekilde çalışacak Windows sisteminden bahsetmiş ve bu konuda çalışmalar yürüttüğünü duyurmuştu. Akıllara gelen soru ise, sürücünün aracı kullandığı sıralarda Windows'u nasıl işlevsel olarak idare edeceğiydi. Anlaşılan bu soru işaretini gideren şey Cortana.
 

Tayvan'da düzenlenen Microsoft etkinliğinde söz alan Samuel Shen, otomobillerde kullanılacak Cortana projesi üstünde çalıştıklarını bildirdi. Bu sayede sürücü ile Windows arasında köprü görevi görecek olan Cortana, sürücüye hem aracı sürüp hem de işlerini dikkati dağılmadan yapabilme imkanı sunacak.

Henüz prototip aşamasında olan sistem hazır hale geldiğinde, sürücüler tam anlamıyla akıllı ve komutları algılayabilen, tepki verebilen bir otomobile sahip olacak. Böylece son dönemlerde Google, Apple gibi bilgisayar ve internet sektörünün devleri olan şirketlerin yaptığı gibi Microsoft da otomobil sektörüne ciddi bir adım atmış olacak.

Kaynak: TheNextWeb
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0