Morgan'dan Üç Tekerlekli Elektrikli Otomobil

0
0
0
0
0
İngiliz efsane otomobil üreticilerinden biri olan Morgan'ın efsane otomobili "3 WHEELER" elektriklendi. İşte karşınızda EV3!
Büyük markalarında bu işe atılmasından sonra elektrikli otomobiller dünya çapında yavaş yavaş yaygınlaşıyor. Bu modaya İngiliz klasik otomobil üreticisi Morgan da katıldı.

1910 yılında George Morgan tarafından kurulan şirket ilk olarak üç tekerlekli otomobiller üretiyordu. 3 WHEELER'da bu üç tekerli otomobillerin son nesli olarak da söylenebilir. Özel bir aile şirketi olan ve hala 30ların ve 40ların modasını günümüze taşıyan şirket elektrikli aracı Morgan EV3'ü gün yüzüne çıkardı.EV3 diğer Morgan'lar gibi tamamen el yapımı olarak üretiliyor. Arkadan motorlu ve üç tekerlekli iki kişilik bu arabada 75 kW güç üreten bir motor bulunuyor. Ağırlığı yaklaşık yarım ton olan aracın 0-100 km hızlanması ise yalnızca 6 saniye. Aracın hızı 185 km/h olarak sınırlandırılmış. Araç ufak pillere sahip olmasına rağmen ağırlığı ve tasarımı sayesinde tek şarj ile 225 km yol yapabiliyor.Araç halihazırda bir prototip olsa da 2016 yılında yollara çıkacak. 3 Wheeler modelinin başlangıç fiyatı yaklaşık 100.000 TL. Bu fiyat etiketinden yola çıkarak fiyatı hakkında bir tahminde bulunmak gerekirse bu aracın fiyatı bunun yaklaşık iki katı olabilir. Fakat klasik bir F1 aracını andıran görüntüsü ile de alınmayacak gibi değil.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0