597 Beygirlik Canavar: Nissan Juke-R Nismo

0
0
0
0
0
Küçük bir crossover ile size Ferrari gibi bir süper spor otomobili geçebilirsiniz desem, biliyorum gülerdiniz. Fakat Nissan bu işi ciddiye almış ve Nissan Juke-R Nismo'yu ortaya çıkarmış.
Skyline GTR ile Hızlı ve Öfkeli filminde kalbimizi çalan Nissan o günden bu güne kadar kendini çok geliştirdi. Aradan geçen zamanda yeni GTR modeli ile herkesi bir kez daha kendisine hayranlıkla baktıran Nissan'ın yeni canavarı karşımızda: Juke R Nismo.

Bir crossover otomobilden bir süpersport yaratan Nissan bu canavarın kalbinde 3.8 litre çift turbolu V6 motor kullanıyor. Bu motor 2011 yılında Nissan GTR'da kullanılmaya başlanan motorun aynısı.Fakat birkaç küçük yükseltme yapan Nissan, Juke R Nismo'nun motoruna 597 beygir güç sığdırmayı başarmış. (Japon mühendislik harikası diye buna derim ben) Normal Juke'a göre daha alçaltılmış süspansiyon, spor şase ve Nismo body kite sahip olan araç selefi olan Juke R'dan 119 beygir daha güçlü. Açıkca söylemek gerekirse, bir crossover ile artık Lamborghini'ye kafa tutabileceksiniz.Aracın iç dizaynı Juke R ile aynı tutulmuş. Juke R'ın iç dizaynında ise normal modelinden farklı olarak GTR modelinde kullanılan gösterge tablosu bulunuyor. Bu tabloda bir de elektronik vites göstergesi bulunmakta. Ayrıca GTR modelinde kullanılan multimedya sistemi de bu canavarda yerini almış.Koltuk olarakta aracın yarışçı kimliğine uygun yarış koltuğu seçen Datsun, bu sayede aracın içerisinde daha sportif bir görüntü elde etmiş. Araç AWD yani tüm tekerleklerden çekiş sistemine sahip. Bu sayede aracın 0-100 km hızlanma süresi yaklaşık 3.8 saniyenin altına inmiş.

Nissan bu yeni aracı ile neyi hedefliyor bilmiyorum ama gerçekten iyi iş çıkarmış. Özellikle kullanılan body kit ve spoiler bir başka güzel duruyor diyebilirim. Bu araçla Ferrari'yi dikiz aynamızda izleyeceksek bu arabaya bir şans tanıyabiliriz. Sizde bu süper crossover ile ilgili düşüncelerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.Not: Juke R Nismo'nun tek bir fotoğrafı olduğu ve Juke R'dan motor dışında farkı olmadığı için haberde Juke R'ın fotoğrafları kullanımıştır.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0