Opel'in Yeni Pist Canavarı Astra TCR Görücüye Çıktı!

2
0
0
0
0
Bildiğiniz Astra'yı unutun. Opel, Astra'yı pistlerin tozunu attıracak bir canavara dönüştürdü.
Bir süre önce çizimleri, daha doğrusu tasarımsal hatları ortaya çıkan Opel'in özel yarış otomobili Opel Astra TCR, Belçika'daki Jules Tacheny pistinde resmi olarak görücüye çıktı. ''Touring Car Racing'' serisine dahil olacak yeni Astra, bu serideki pek çok araç gibi Opel Motorsport ve Kissling Motorsport imzası taşımakta.

2.0 litre turbo dört sıralı motora, 330 beygirlik güce sahip olan araç ayrıca 420Nm tork üretebilmekte. Altı vitesli sıralı şanzımana sahip araçta arka kısımda 265mm, ön kısımda ise 378mm olmak üzere fren diskleri de mevcut.

Standart, beş kapılı hatchback gövdeye sahip araç üzerine yeniden geliştirilerek tasarlanan Astra TCR, buna rağmen tam bir pist canavarı özelliği taşımakta. Araçta tamamen ayarlanabilir süspansiyon ve downforce üreten aerodinamik sistem bulunmakta. Ancak, tüm Touring Car Racing serisi araçlarda olduğu gibi Astra TCR'da da ABS ve ESP desteği bulunmuyor.

110,000 dolara sahip olabileceğiniz Opel Astra TCR, tabiri caizse kutusundan çıktığı anda yarışa hazır bir hale geliyor.

Kaynak: Autoblog
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0