Park Halinde Kaza Yapan Model S'in Suçlusu Tesla'ya Göre Sürücü İmiş!

0
0
0
0
0
Amerika Birleşik Devletleri'nde park halindeyken kaza yapan Model S için hata Tesla'da mı sürücüde mi tartışmaları sürüyor.
Günümüzün en popüler elektrikli aracı olan Tesla Model S, birçok spor ve sedan araçlara rahatlıkla kafa tutabilecek güce sahipken, sunduğu teknolojik özelliklerle birkaç adım öne çıkıyor.

Özellikle otopilot özelliği ve kocaman led paneli ile dikkat çeken Model S, doğaya saygılı olmasıyla da göz doldururken, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşanan bir olay tartışmalara yol açtı.Bu olaya göre Amerika'nın Utah eyaletinde yaşayan ve simsiyah bir Model S'e sahip olan Jared Overton isimli sürücü, bir römorkun arkasına aracını park ederek işini gücünü yapmaya gitmiş. Ardından işini halledince aracına döndüğünde römorkun altına girdiğini gören Overton,  iddiasına göre otomobil durup dururken öne doğru hareket ederek römorka çarpmış.

Ardından durumu Tesla'ya bildiren Jared, inceleme sonucunda Tesla'nın "Çağır" işlevinden sonra hareket ettiğini belirtmiş. Bu işlev de aracın park halinden otomatik olarak çıkmasını sağlıyor. Yaşanan bu olay sonrasında Çağır işlevi ile alakalı duyuru yayınlamak durumunda kalan Tesla, bu özellik aktif edilirken aracın yanında bulunulması gerektiğini ve gözlemlenmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Bir kesim ise Tesla'nın bahsettiği gibi Çağır işlevi kullanılsa bile Model S'in kendi kendine parktan çıkması gerekirken römorka çarpması da bir hata olduğuna inanıyor. Bakalım Overton ile Tesla arasında yaşanan bu sorun nasıl çözülecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0