Peugeot'dan Elektrikli Scooter: e-Kick

0
0
0
0
0
Bundan birkaç yıl öncesinin en popüler aletlerinden olan scooterlar için yeni bir atılım yapan Peugeot, e-Kick isminde elektrikli bir scooter modelini duyurdu.
2000'li yılların başlarında oldukça popülarite kazanan scooterlar özellikle 2005 yılı civarlarında birçok çocuğun favori oyuncağı haline gelen bu araçlar, Peugeot ile şimdi de büyüklerin oyuncağı haline gelecek.

Dün bu haberimizden bahsettiğimiz gibi en son 3008 model adlı SUV aracını tanıtan Fransız firma, e-Kick isimli elektrikli scooterı ile şehir içindeki kısa mesafelerde tercih edilecek.Li-ion pile sahip olan e-Kick arka tekerleğine yerleştirilen motoru ile hareket edecek. Ayak kullanmadan sadece elektrik motoruyla 12 km gibi dar bir menzili olan araç maksimum 25km/s hıza çıkabiliyor. Hem bilindik scooterlara nazaran büyük yapısı, hem de motoru ve bataryası ile 8.5kg gibi bir ağırlığa sahip olan Peugeot e-Kick, tabiki katlanabilir bir yapı ile geliyor.1 saatte şarj olan e-Kick, daha önce bahsettiğimiz 3008'de de bu araç için uygun bir şarj istasyonundan da şarj olabiliyor. Fiyatı belli olmayan bu ufak aracın 2016 sonlarında satışa çıkacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0