• Anasayfa
  • Otomobil
  • Porche,Elektrikli Otomobil Sektöründe Çığır Açacak Mission E Konseptini Hayata Geçiriyor!

Porche,Elektrikli Otomobil Sektöründe Çığır Açacak Mission E Konseptini Hayata Geçiriyor!

0
0
0
0
0
Kim demiş elektrikli otomobiller, spor otomobillere kafa tutamaz diye? Porsche,elektrikli otomobil sektöründe devrim yapmaya geliyor.
Elektrikli otomobil denildiğinde, son dönemlerdeki inanılmaz yükselişi sebebiyle akıllara Tesla gelmekte. Ancak ürettiği lüks ve spor otomobillerle, otomobil tutkunlarının sevgilisi olan Porsche, bu durumu değiştireceğe benziyor.

Kapasitesi, kabiliyeti bağlamında piyasanın en iyi hybrid süperotosu 918 Spyder'ı üreten Porsche, benzer başarıyı elektrikli otomobil piyasasında da, Mission E konsepti elde etmeyi amaçlamakta. Bu sene düzenlenen Frankfurt Motor Show'da görücüye çıkan otomobil hakkında, Porsche'nin başındaki isim Oliver Blume'un yaptığı açıklama şu şekilde;

''Elektrikli otomobil sektöründe rekabeti hareketlendirmek adına önemli bir adım atıyoruz. Tasarladığımız otomobil her ne kadar elektrikle çalışmakta olsa da, Porsche'nin sahip olduğu felsefeyi müşterilerimize sunmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda hem oldukça spor, hem de teknolojinin zirve yaptığı bir araç ile markete giriş yapacağız''Aracın özelliklerine değinecek olursak; 590 beygir gücündeki Mission E konsept, 3.5 saniyede 100km/s hıza erişebilmekte. Tam kapasiteli şarj ile ortalama 500 km gidebilen otomobil, 15 dakika içinde de %80 batarya dolumu sunarak son derece dikkat çekici bir işi başarmakta.Spor otomobil tarihinde yeni bir sayfa açması beklenen otomobilin önündeki tek engel ise, Volkswagen'in içinde bulunduğu emisyon skandalı. Zira Porsche, Volkswagen bünyesinde bulunmakta. Bu da, maddi olarak otomobilin hayata geçirilmesi sürecinde aksamalara yol açabilir.

Kaynak: Gizmag
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0