• Anasayfa
  • Otomobil
  • Porsche Dünya Genelinde Toplam 60 Bin Aracını Geri Çağırıyor!

Porsche Dünya Genelinde Toplam 60 Bin Aracını Geri Çağırıyor!

0
0
0
0
0
Geçtiğimiz günlerde gündemi oldukça meşgul eden Volkswagen'in Emisyon Skandalı sonrasında şimdi de lüks otomobil markası Porsche da 60 bin aracı geri çağırıyor.
Geçtiğimiz günlerin asıl gündem konusu haline gelen Volkswagen markalı dizel araçlarda ortaya çıkan emisyon skandalı sonrası birçok sorun ortaya çıkmış ve ülkemizde 320 binden fazla araç olmak üzere dünya genelinde 6 milyondan fazla otomobili geri çağıran Volkswagen'in bünyesinde bulunan lüks otomobil markası Porsche için de bir geri çağırma söz konusu oldu.

Resmi açıklamayla 60 bin aracını geri çağıran firma, bu geri çağırmayı sadece Macan S ve Macan Turbo modelleri için geçerli olduğunu belirtiyor. Ayrıca bu geri çağırmanın nedeni VW markasında yaşanan emisyon skandalı değil.Yapılan açıklamaya göre Porsche yetkililerinin yaptığı araştırmaya göre bu iki arazi aracı modelinde yakıt borularında benzin kaçağı olabileceği ve bunun kontrolü ve düzeltilmesi için Macan kullanıcılarının araçlarını en yakın Porshce yetkili servisine götürmeleri gerektiğini belirtiyor. 3 bin 461'i Almanya içi olmak üzere tüm dünyada yapılması gerekn bu işlem tamamen ücretsiz olacak. Eğer çevrenizde bu model aracı kullanan varsa bilgilendirip gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Porsche yetkili servisine götürmeleri gerektiğini belirtin.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0