Porsche Yeni Elektrikli Aracını Tanıttı: Mission E!

0
0
0
0
0
Posche'nin yeni tanıttığı mükemmel özelliklere sahip olan Mission E, elektrikle çalışıyor ve yapı bakımından Tesla Model S'i andırıyor.
Otomotiv sektörü şu an en büyük sektörlerden birisi. Birçok farklı marka, yüzlerce araç modeli bulunan bu sektörde satılan araçların neredeyse hepsi fosil yakıtlarla çalışıyor. Son yıllarda yapılan çalışmalarla birlikte araçların Dünya doğasına verdikleri zarar görüldü ve doğamızı daha fazla kirletmemek adına elektrikli araçlar üzerinde çalışılmaya başlandı.

Tesla Motors, elektrikli araçlar sektöründe başı çeken isim. Bu firma yaptığı yenilikler ve sistemleriyle önde olsa da diğer otomotiv devleri de çok geride kalmış değil. Bugün Frankfurt'da yapılan International Motor Show'da Porsche'nin yeni elektrikli aracı Mission E tanıtıldı. 

Dört kapıya sahip olan ve dizayn bakımından Tesla Motors'un Model S serisine benzetilen Mission E, hybrid yakıt sistemine sahip. 600 beygir gücüne sahip olan bu araç, 100 km/saat hıza 3.5 saniyeden az sürede ulaşabiliyor. Araç tam şarjıyla 500 km yol katedebiliyor ve sadece 15 dakikada toplam şarjının %80'i doldurulabiliyor.

Porsche Mission E şu an sadece bir konsept araç ve tam olarak ne zaman piyasada yer alacağı bilinmiyor. Mission E sahip olduğu özellikler ve görünüşüyle oldukça sevilmiş görünüyor, bu nedenden ötürü araç büyük ihtimal piyasaya çıkartılacaktır ve Porsche'nin yaptığı açıklamaya göre bu olayın 2019 senesini bulması bekleniyor.

Kaynak: Cnet 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0