• Anasayfa
  • Otomobil
  • Önümüzdeki Hafta Türkiye’de Satılacak Bu Otomobilin Fiyatı Yalnızca 15 Bin TL!

Önümüzdeki Hafta Türkiye’de Satılacak Bu Otomobilin Fiyatı Yalnızca 15 Bin TL!

1
0
0
0
0
Dünyanın en önemli motosiklet üretici şirketlerinden olan Hindistanlı Bajaj Auto, fiyatı yalnızca 15 bin TL olan aracın satışına önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor.
Genel merkezi Hindistan’ın Pune şehrinde olan Bajaj Auto, bu yılın başlarında dünyanın en ucuz araçlarından bir tanesinin ülkemizde satışa çıkarılmasıyla ilgili anlaşmalar yapmıştı. Bu anlaşma sonucu beklenen tarih geldi ve şirket, önümüzdeki haftadan itibaren fiyatı 15 bin TL olan araçların satışına başlayacak.

Ülkemizdeki Kuralkan Holding bünyesi altında satış yapacak olan şirketin piyasaya sunacağı araç, dört tekerlekli olmasına rağmen motosiklet motoruyla çalışıyor. Qute adındaki bu otomobil, Hindistan’dan bile önce ülkemizde satışa sunulacak.

Aracın motoru dışında herhangi bir otomobilden farkı bulunmuyor. Kullanımı pratik, şehir hayatından çok ilçelerde yaşayan insanlar için daha uygun olduğu düşünülen araç, saatte yalnızca 70 kilometre hız yapabiliyor. (neden şehir merkezlerinden çok ilçelerde kullanılacak olmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi) 13 beygir gücünde ve 217 cc’lik su soğutmalı motosiklet motorunun yer aldığı otomobil, triportörlerin evrimi olarak lanse ediliyor. Aracı kullanmak için motosiklet ehliyetinizin olmasına gerek yok, otomobil ehliyeti olan herkes aracı kullanabilecek. Qute ilk kez ülkemizde satışa sunulacak, fakat bazı benzerlerinin şirket tarafından daha önce üretildiğini, özellikle Afrika ve Güney Asya ülkelerinde toplu taşıma için sıkça kullanıldığını belirtelim.

Çarşamba günü lansmanı yapılacak olan araç, Türkiye’nin ardından 16 ülkede daha satışa sunulacak. 15 bin TL’den satışa sunulacak olan otomobilin üretiminin Türkiye’de yapılıp yapılmayacağı ise şimdilik belli değil.


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0