• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volkswagen'den Sonra Şimdiki Emisyon Piyangosu Renault'ya Patladı!

Volkswagen'den Sonra Şimdiki Emisyon Piyangosu Renault'ya Patladı!

1
0
0
0
0
Volkswagen'in başını yakan ve 2015 yılında otomotiv sektörünün en önemli gelişmesi olan Emisyon Skandalı, bu yıl da Renault'nun başına patlayabilir.
Geçtiğimiz yıl ne kadar güzel araçlar çıkmış olsa da dikkatler her zaman Volkswagen'in üzerindeydi. "Emisyon Skandalı" olarak anılan ve artık VW araç alacakların aklında soru işareti bırakan bu olay sonrasında ülkemizde de olmak üzere binlerce araç geri çağrılmış ve Volkwagen Grubu ciddi zararlara girmişti. Ardından birçok otomobil markası ile anılan bu durum şimdi Almanlardan Fransızlara bayrak teslimi olacağa benziyor.

Böyle bir sıkıntı sonrası firmalara denetimlerini sıklaştıran ve daha detaylı testler yapan kuruluşlardan biri olan Fransa Ekonomi Bakanlığı, Fransa'nın en önemli otomobil markası Renault'ya yapılan teftiş sonrasında "emisyon hilesi" yaptığı söylentileri dolaşmaya başlayında firmanın hisselerinde ciddi düşüş yaşandı. Bu teftiş sonrası Renault'un yöneticileri de dahil olmak üzere birçok bilgisayar ve verilere el koyan bakanlık, yeni bir skandalı ortaya atmak üzere olabilir.Bu söylentinin çıktığı andan itibaren Renault şimdiden 5 Milyar Euro'yu geçen bir piyasa değer kaybı yaşadı bile. Bunu telafi etmek için açıklama yapan firma, daha önce farklı markalarda rastlanan emisyon ölçülerini farklı gösteren herhangi bir şeyin bulunmadığını belitse de bakanlığın orada emisyon testi için olması ve ardından bu tarz bir el koyma girişiminde bulunması Renault markasında da benzer bir emisyon sıkıntısının çıkabileceğinin en ciddi işareti.

Hatta şahsi tahminime göre bu tarz detaylar sonrası birçok markaya yapılacak sıkı testler neticesinde bu tarz durumları görme ihtimalimizin olduğunu düşünüyorum. Bakalım Renault bu beladan nasıl kurtulacak, merakla bekliyoruz.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0