• Anasayfa
  • Otomobil
  • Ruslardan Suda Yüzebilen Dünyanın En Manyak Arazi Aracı: Sherp ATV

Ruslardan Suda Yüzebilen Dünyanın En Manyak Arazi Aracı: Sherp ATV

1
0
0
0
0
Arazi üzerinde aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm engelleri aşan, dünyanın en manyak ATV’leri arasındaki Rus yapımı Sherp ATV.
Sherp ATV, bir arazi aracından ne bekliyorsanız hepsini yapabilecek kapasiteye sahip bir araç. Standart bir ATV aracının kapasitesini zorlayan özellikleri bünyesinde barındıran Sherp ATV, buzla kaplanmış bir su birikintisinden (ki bu göl dahi olabilir) yüze yüze kurtulabiliyor.

Alexei Garagashyan isimli bir Rus tarafından geliştirilen Sherp, 44.3 beygir gücünde, 1.5 litre hacimli ve 4 silindirli Kubota V1505 motordan gücünü alıyor. Arazide saatte 44, suyun içerisinde ise 5 kilometre hıza ulaşabilen aracın lastikleri kendi kendine şişebilme özelliğine sahip. Sherp’in lastikleri o kadar büyük ki, karşısına ne tür engel çıkarsa çıksın yoluna devam edebiliyor. (bu engelin 70 santimetreden yüksek olmaması kaydıyla)

Aracın en dikkat çeken kısmı ise tüm bu parçalarla birlikte toplam maliyetinin yalnızca 50 bin dolar civarında olması. (Jeep böyle bir araç yapsa fiyatı bırak 50 bini, 500 bin falan olurdu)
 


1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0