• Anasayfa
  • Otomobil
  • San Francisco Yönetimi BMW i3 Sahiplerine 1000 Dolar veriyor

San Francisco Yönetimi BMW i3 Sahiplerine 1000 Dolar veriyor

0
0
0
0
0
San Francisco Yönetimi BMW i3 Sahiplerine 1000 Dolar veriyor
San Francisco’da yaklaşık 100 adet BMW i3 elektrikli otomobil sahibi bulunuyor ve her elektrikli araç sahibi gibi bu 100 kişi de araçlarını sık sık şarj etmek zorunda kalıyor ve bu da şebekeye yükleniyor.
Şebekedeki aşırı yükü azaltmak adına gün içinde elektrik kullanımının en yoğun olduğu saatlerde araçlarını şarj etmemeleri konusunda ricada bulunan San Francisco yönetimi, BMW ile birlikte Pacific Doğal Gaz ve Elektrik şirketi ile anlaşarak 18 ay boyunca bu ricayı kırmayan kullanıcılara 1000 Dolar ödenmesini sağlıyor.

BMW kullanıcılarından Peter Berman’ın ifadesi ile araçlarını şarj edecekleri sırada mesaj yolu ile uyarılan kullanıcılara “aracınızı şarj ediyorsunuz; ama acaba 1 saat kadar bekleyip sonra şarja taksanız olur mu?” şeklinde bir mesaj geliyor ve kullanıcı uyarıyı almış oluyor.

Seçilen kullanıcılar ayrıca 18 aylık dönemin sonunda 540 Dolar da bonus alacaklar; ancak bu meblağ, bireysel katılımcıların sayısına bağlı olarak değişecek.

Sürücülerin bir defaya mahsus olmak üzere günün herhangi bir zamanında araçlarını şarj ederek katılımlarını askıya alma imkanları da var; ancak bu durumda alacakları ücret düşüyor.

Uzun dönemde Amerika’da satılan elektrik motorlu araçların sayısını da artırmaya yönelik olan bu proje dışında halihazırda çok sayıda farklı elektrikli araca yönelik uygulanan vergi indirimi, enerji şirketlerinin araç şarj saatlerini elektrik kullanımının daha az olduğu saatlere yaymaya yönelik kampanyaları ve pek çok farklı kampanya ve girişim ile elektrik motorlu araçların satışını artırmak amaçlanıyor.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0