Show TV’den Efsane Montaj: Elektrikle Çalışan Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi Eklenmiş!

2
1
0
0
0
Show TV’den Efsane Montaj: Elektrikle Çalışan Tesla Model S’e Benzinli Motor Sesi Eklenmiş!
Show TV’de yayımlanan Kış Güneşi adlı dizide elektrikle çalışan Tesla araçlarından Model S’e, benzinle çalışan motor sesi eklenmiş.
Flash TV’deki meşhur yaşlandırma tekniğini hatırlıyorsunuz değil mi? Hah, işte bunun kadar olmasa da buna yakın bir bomba da Show TV’den geldi.

Show TV’de yeni yayımlanmaya başlayan dizilerden Kış Güneşi’nde, daha önce bir Tesla Model S’in kullanılacağı belirtilmişti. Biz de acaba aracı dizide nasıl tanıtacaklar, teknolojisinden faydalandıkları sahneleri gösterecekler mi diye merak ettik. Beklentilerimiz elbette karşılanmadı fakat yapılan bir montaj, teknolojiye olan bakış açımızın ne durumda olduğunu net bir şekilde görmemizi sağladı.

Tesla’yı yakından takip eden video kanallarından Tesla Türk, dizide efsane bir detay tespit etti. Show TV’deki ilgili departman (reji mi neyse artık), Tesla Model S’in çalıştığı sırada araca benzinli motor sesi montajlamış. Muhtemelen diziyi izleyenlerin ‘Allah Allah, arabadan niye ses gelmiyor’ deyip televizyonun ayarlarıyla oynamasını engellemek için yapılmış bir harekettir diye düşünüyorum. (ancak bu kadar yumuşak bir dil kullanabildim, daha yardırırdım da neyse)
 

Bir Flash TV’deki yaşlandırma tekniği kadar olmasa da Show TV’nin yaptığı bu montaj da Türk televizyon tarihinin unutulmayacak anlarından bir tanesi olacak. 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0