• Anasayfa
  • Otomobil
  • SUV Araçların Bugatti'si Olmaya Aday Canavar: Ramusa HyperSUV

SUV Araçların Bugatti'si Olmaya Aday Canavar: Ramusa HyperSUV

0
0
0
0
0
Bugatti'nin özelliklerine ve bir uzay gemisinin tasarımına sahip bir SUV düşünün. İşte o kafanızda canlandırdığınız otomobil gerçek oluyor.
Son dönemlerde SUV sınııfı otomobillerde gerek lüks tasarımlar, gerekse yüksek performanslar sık sık karşımıza çıkmakta. Yani artık eski, hantal SUV'ler, yerini iri canavarlara bıraktı diyebiliriz.

Bunun son örneği olarak karşımıza, İtalyan Camal firmasının yeni SUV aracı Ramuse HyperSUV çıkıyor. Tasarımı ile ''bu SUV değil bildiğin uzay gemisi'' dedirten Ramusa, Bentley, Lamborghini, Rolls Royce ve Porsche gibi SUV araçları ile sektörde iddialı konumda olan firmaları zorlayacak diyebiliriz.

Tabii araç sadece tasarımından ibaret değil. Zaten haberin başlığında ''Bugatti'' terimini kullanmamızın sebebi, araçta bulunan motorun Bugatti'nin efsanelerinden olan EB110'un motoru ile aynı oluşu. Ramusa HyperSUV'de V12 motor bulunmakta. 800 beygirlik güce sahip olan 4 turbolu V12, adından da anlaşılacağı üzere 12 silindirli.

6 kademeli otomatik şanzımana ait HyperSUV, şu an için konsept aşamasında. Aracın üretime girip girmeyeceği, ya da girmesi durumunda bunun ne zaman gerçekleşeceği henüz bilinmese de, piyasada bulunan lüks SUV'lere ciddi bir rakip olarak zirveyi zorlayabileceği kesin.Kaynak: Gizmag
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0