• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tek Şarjda 1000km Menzile Sahip Olacak Elektrikli Araçlar Geliyor!

Tek Şarjda 1000km Menzile Sahip Olacak Elektrikli Araçlar Geliyor!

2
0
0
0
0
Tesla‘nın CEO’su Elon Musk, bir Danimarka televizyonuna verdiği röportajlarda Tesla araçlarının 1-2 yıl içinde 1000km menzile ulaşacağını vaad etti.
Günümüzde git gide yaygınlaşan elektrikli araçlar konusunda öncülük eden ve elektrikli araba dediğimizde ilk aklımıza gelen firma olan Tesla, ürettiği araçlar ile göz dolduruyor. En son Tesla Model X'i duyuran (burada) firmanın CEO'su Elon Musk, Tesla bünyesindeki yeni hedefinin 1000km menzil olduğunu söyledi.

Bir Danimarka televizyon kanalına demeçler veren Musk, 1-2 yıl içinde tek şarj ile 1000km menzile ulaşacak Tesla araçları üreteceğini müjdeledi ve yıl olarak da 2017 yılını gösterdi. Bu da Tesla'nın 2017 model araçlarında hali hazırdaki 500km menzilinin 1000km'ye çıkacağını ve 2020 gibi yıllara geldiğimizde bunun birçok markada göreceğimizi söyleyebiliriz. Bu denli uzun menziller de haliyle benzinli araçlar yerine bu araçları tercih sebebi yapacaktır.Şu anda cep yakan fiyatlara sahip olan bu araçların o yıllara geldiğimizde daha ekonomik modellerinin de olacağını düşünürsek 2020 sonrasında artık egzoz bulunmayan araçların her sokakta görebileceğimizin göstergesi olarak görüyorum ki bu da oldukça güzel bir haber gibi görünüyor.Musk'ın röportajına dönecek olursak eğer Tesla araçlarının 3 yıl içinde otomatik pilot özelliğine de kavuşacağını, önümüzdeki aylarda ise ilk olarak Tesla Model S sahiplerine otomatik pilot güncellemesi geleceğini belirtti. Bu da geleceğin önemli otomobil detaylarından biri olarak dikkat çekiyor. Bakalım özellikle bizlerden sonra gelecek nesiller nasıl araçlara binecekler. Ancak ileride Elon Musk ismi tarihe altın harflerle yazılacağı da kesin gibi görünüyor.

Tesla Model S demişken de IFA 2015'e katılmak için Berlin'de rastladığımız Tesla mağazasından Model S incelememizi de aşağıda görebilirsiniz.
 
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0