• Anasayfa
  • Otomobil
  • Teknoloji Dünyasının Milyarderleri, Hangi Otomobilleri Tercih Ediyor?

Teknoloji Dünyasının Milyarderleri, Hangi Otomobilleri Tercih Ediyor?

0
0
0
0
0
Teknoloji sektöründe milyarları kazanan dev şirketlerin kurucuları, CEO'ları, hangi otomobilleri kullanıyor?
Yaşamakta olduğumuz çağ, tam anlamıyla bir teknoloji çağı. Artık insan hayatını şekillendiren bütün ögeler, teknolojinin ürünleri olarak karşımıza çıkmakta.

Bu bağlamda teknoloji devi şirketler de, maddi olarak inanılmaz bir gelir elde etmekte. Hal böyle olunca da, bu şirketlerin başlarındaki isimler de, resmen para içinde yüzüyorlar. Peki bu isimler, bu paraları neye harcıyor? Tamam bu soru çok geniş kapsamlı oldu. Bunu biraz daraltalım.Mesela her erkeğin vazgeçemediği oyuncaklar olan otomobilleri ele alalım. Muhakkak siz de şöyle birşey düşünmüşsünüzdür; ''milyarder olsam da altıma bir Bugatti ya da Lambo falan çeksem ya''. Yani bizde mantık bu yönde. Peki teknoloji devi şirketlerin başındaki kişiler için durum nasıl? Gelin bir göz atalım.

İşte teknoloji sektörünün milyarder isimlerinin kullandıkları arabalar:
 

 Mark Zuckerberg


Facebook kurucusu ve CEO'su Zuckerberg aslında birçok otomobile sahip. Ancak Zuckerberg'in son olarak satın aldığı otomobil, 1.3 milyon dolardan başlayan fiyatlara sahip olan İtalyan Pagani Huayra.
 

 Tim Cook


Apple'ın CEO'su Cook, uzun süredir Porsche Boxer kullanmaktaydı. Ancak son dönemlerde tercihi BMW 5 serisinden yana.

 

 Elon Musk


Tesla kurucusu Musk, 1967 model E-Type Jaguar kullanmakta.

 

 Bill Gates


Tam bir Porsche koleksiyoncusu olan Bill Gates'in bu araçlar içindeki favorisi ise Porsche 959.

 

 Jeff Bezos


Amazon'un kurucu ortağı ve CEO'su olan Bezos, listemizin en mütevazı ismi. Zira Bezos, 96 model ve ortamala 4 bin dolar değerinde Honda Accord kullanmakta.

 

 Evan Spiegel


Snapchat'in kurucusu ve CEO'su olan Spiegel, birçok lüks araca sahip. Ancak sıklıkla kullandığı otomobil Ferrari California.

 

 Sergey Brin


Google'ın kurucu ortağı olan Brin, son dönemlerde otomobil sektörünün parlayan yıldızı Tesla'yı tercih etmekte. Ballmer Tesla Model X kullanıyor.

 

 Larry Page


Sergey Brin ile birlikte Google'ın kurucularından olan Page de Tesla'yı tercih edenlerden. Page, Tesla Model S kullanmakta.

 

 Sean Parker


Napster'ın kurucusu ve Facebook'un ilk başkanı olan Parker, bir diğer Tesla hayranı. O da Page gibi Model S tercih edenlerden.

 

 Larry Ellison


Oracle kurucu ve CEO'su olan Ellison, Lexus LFA'yi tercih etmekte.

 

 Michael Dell


Dell'in kurucusu ve CEO'su olan Michael Dell de pek çok otomobile sahip olan isimlerden. Ancak çoğunluklu tercihi Porsche Carrera GT.

 

 Dustin Moskovitz


Sosyal medya devi Facebook'un ilk yazılımcısı olan Moskovitz de listemizin mütevazi isimlerinden. Kendisi Volkswagen R32 Hatchback kullanmakta.

 

 Steve Ballmer


Microsoft'un kurucu ortaklarından ve eski CEO'larından olan Ballmer, Ford Fusion Hybrid kullanmakta.

Kaynak: Webrazzi
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0