Filmlerinden Fırlamış Teknoloji Abidesi Karavan: KiraVan

2
0
0
0
0
Birazdan göreceğiniz karavan evinizi bırakıp kendiniz yollara vurmanız için sizi ciddi derecede cezbedebilir.

Hepimizin hayalleri arasında mutlaka bir karavan olayı vardır. Alayım karavanımı, vurayım kendimi sahil şeridi yollara, doğayla iç içe olayım, kafamı dinleyeyim falan. Üstelik karavanların sunduğu o ufak, ama dolu dolu ev ortamı da çoğu kimseye daha sıcak gelir.

Fakat haberimize konu olan karavanımsı şey, pek öyle ''küçük ama şirin'' tabirine uyan bir şey değil. Transformers filmlerindeki robotlardan birinin son model bir karavana dönüştüğünü düşünün. Şimdi o karavanın içine teknolojiye dair ne varsa koyun. İşte karşınızda KiraVan.Gelişmiş navigasyonu, barındırdığı uydu sistemleri, lazer haritalama özelliği gibi muazzam şeylere sahip olan KiraVan, ortalama5 yıllık bir emeğin sonucu olarak karşımıza çıkmakta ve karavanın tasarımının arkasındaki ekip, hala ufak tefek detaylar eklemekte.

İsviçre çakısını gözünüzün önüne getirin; işte KiraVan onun karavan versiyonu. Mercedes Benz'in 6 silindirli 260 beygirlik motoruna sahip olan KiraVan'da jeneratörler, elektronik cihazlar için batarya üniteleri, solar enerji sistemleri, sunucular, taşınabilir bilgisayarlar, uydu alıcıları, çoklu iletişim sistemleri, klima, yangın söndürme ve yüksek güvenlik sistemi ve uzaktan kontrol gibi say say bitmez pek çok şey mevcut. Zaten yukarıdaki fotoğraf KiraVan'ın nasıl bir canavar olduğunu açıklamaya yetmiştir diye düşünüyorum. He ''yok yetmedi'' derseniz de, buyrun bir de şöyle bir video mevcut.
 

Bu arada aracın herhangi bir fiyat bilgisi bulunmuyor zira tasarımıyla, barındırdıklarıyla tam olarak bir özel tasarım harikası.

Kaynak: Gearjunkie

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0