Uçan Araba Terrafugia’nın Yeni Videosu Yayımlandı!

2
0
0
0
0
Terrafugia’nın yayımladığı uçan araba konseptli video, gelecekte uçan arabaların nasıl görüneceğiyle ilgili bazı fikirlere sahip olmamızı sağladı.
Öncelikle şunu belirtelim; video tamamen konsept üzerine oluşturulmuş. Zaten videoyu izlediğinizde de gerçeklikten uzak olduğunu anlayacaksınız. Yine de videonun önemini şu şekilde açıklamaya çalışalım, herkesin aklında ‘acaba ilerleyen yıllarda uçan arabalar nasıl olacak?’ gibi bir soru muhakkak oluşmuştur. İşte yayımlanan konsept video, aklımızda beliren bu soruya bir cevap olacaktır.

TF-X adındaki bu otomobil, kısa bir süre içerisinde uçabilmesi için gerekli dönüşümü sağlayabiliyor. Araç kullanıcısının isteğine göre dikey olarak kalkış yapabilen araç, ulaşacağı bölgeye güvenli bir şekilde iniş yapabiliyor. Saatte 321 kilometre bir hıza ulaşabilen TF-X, tam enerjiyle 800 kilometreden fazla mesafe katedebiliyor.

Konsept video dışında herhangi bir başka bilgiye sahip olmadığımız bu aracı aşağıdaki video ile daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0