• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla "Çağırma" Özelliğini Geliştiriyor ve Daha Güvenli Hale Getiriyor!

Tesla "Çağırma" Özelliğini Geliştiriyor ve Daha Güvenli Hale Getiriyor!

0
0
0
0
0
Tesla "Çağırma" Özelliğini Geliştiriyor ve Daha Güvenli Hale Getiriyor!
Tesla model araçların otomatik olarak garaja girmesini ve çıkmasını sağlayan sistem geliştiriliyor.
Otomatik pilot sistemini geliştiren ve kullanıcılara sunan Tesla, yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor. Düzenli olarak güncelleme yayınlayan elektrikli otomotiv üreticisi, bir süre önce "çağırma" adlı özelliğini tanıtmıştı. Tesla'nın araçları bu özellik sayesinde otomatik olarak belirlenen garaja giriş yapabiliyor ve kullanıcısının komutuyla garajdan çıkabiliyor.

Çağırma özelliğinin daha iyi olması gerektiğini düşünen ve bu özelliğe bazı eklemeler yapmak için hazırlanan Tesla, çağırma özelliğinin daha güvenli ve kullanışlı olmasını istiyor. Ürettiği araçlarla ve sistemlerle güvenliğin ön planda olduğunu bizlere defalarca kanıtlayan Tesla, çağırma sisteminde oluşabilecek çok küçük bir sorunun nelere sebep olabileceğinin farkında.
 

8 Şubat'ta kendi blog'unda çağırma özelliğinin geliştirileceğine dair bir yazı paylaşan Tesla Motors, bugün yapılan açıklamalarla özelliğin geliştirileceğini kesinleştirmiş oldu. Bu blog yazısında şunlar yazıyordu: "Çağırma özelliğine bazı eklemeler yapmaya karar verdik. Güvenliği arttırmak adına yapılacak olan bu eklemeler sayesinde kaza riski en aza indirgenecek ve sistem daha iyi şekilde çalışabilecek."

Kaynak: Engadget 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0