• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla da Şimdiye Kadar Satılan Tüm Model S Araçları Geri Çağrıldı!

Tesla da Şimdiye Kadar Satılan Tüm Model S Araçları Geri Çağrıldı!

0
0
0
0
0
Elektrikli otomobil dediğimizde ilk aklımıza gelen Elon Musk imzalı firma Tesla, şimdiye kadar satılan tüm Model S serisi araçlarını geri çağırdı!
Son dönemlerde otomobiller için Volkswagen skandalı sonrası arttırılan güvenlik tedbirleri sonucu bir bir geri çağırmaları duyuyoruz. İlk olarak ülkemizde 323.977 adet araç olmak üzere dünyada 6 milyondan fazla aracı geri çağıran VW'den sonra Macan S ve Macan Turbo modellerindeki yakıt borularında benzin kaçağı olabileceği ihtimaline karşın geri çağırma yapan firma ise Porsche olmuştu.

Şimdi ise otopilot özelliği eklemesiyle daha da ünlenen Tesla'nın Model S serisi geri çağırıldı. Hemde birkaç model değil, şimdiye kadar satışı yapılan tüm Model S araçları geri çağırılıyor!Sebebini emniyet kemerinde yapılan küçük bir sorun nedeniyle tam sıkı sıkıya bağlanamama durumu olabilme ihtimali olduğunu belirten firma, geçtiğimiz yıl çeşitli sorunlardan dolayı 30 bine yakın Model S aracını geri çağırdıktan sonra şimdi de tüm Model S serisini gerçi çağırdı.

İnternet üzerinden randevu alarak, Tesla Servis Merkezi'ne aracınızı götürerek ya da 844-248-3752 numaradan Tesla'ya ulaşarak sorunun nasıl çözüleceğine dair bilgi alabilir ve aracınızı nereye götürmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.Daha yeni Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited Şirketi'ni kurarak Türkiye'ye girişini duyuran Tesla araç sahiplerinin bu çağrıya kulak vermeleri önemli. Çünkü olası bir ciddi kaza durumunda hayat kurtarıcı olan emniyet kemeri tam olarak sıkı bir şekilde bağlanamayacağı için tokanın ayrılmasıyla çok daha kötü durumlar yaşanabilir.

Ayrıca Volkswagen skandalı sonrasında birçok defa duyduğumuz bu geri çağırmalar acaba VW skandalı olmasaydı olur muydu diye düşünmeden de edemedim. Ama sonuç olarak ufak bir detay olsa da geri çağırma yapmak önemli olduğunu düşünüyorum.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0