Karşınızda Tesla'nın En Ucuz Otomobili Model 3

1
1
1
1
0
Tesla, yeni aracı Tesla Model 3'te uyguladığı fiyat politikası ile büyük bir kullanıcı kitlesinin dikkatini çekmeye hazırlanıyor.
Otomobil sektöründe resmen bir devrim gerçekleştiren ve elektrikli otomobilleri kullanıcılara sevdiren Tesla, hem araç profilini, hem de buna bağlı olarak kullanıcı profilini genişletiyor. Bir süre önce aracın fiyatı hakkında bazı detaylar ortaya çıkmış, fakat bu detaylar kesinlik kazanmamıştı. Şimdi ise elimizde kesin ve resmi bilgiler bulunmakta.

Uzun süredir Tesla'nın üstünde çalıştığı otomobilin sonunda fiyatı resmi olarak belli oldu. Tesla'nın araçlarına baktığımızda sundukları şeyler şahane olsa da fiyatları ile maalesef her otomobil sahibi olmak isteyenlere hitap eden araçlar olmadığını görüyoruz. Fakat Tesla Model 3, bu olayı ortadan kaldıracak. Sonunda fiyatı açıklanan araca sahip olmak için ödemeniz gereken miktar 35.000 dolar. Tabiki bu para az bir miktar değil. Fakat otomobil piyasasında sıfır bir araba almak isteyen çoğu kullanıcıyı kendine çekmeye yetecek bir fiyat olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Kendi Twitter hesabından araç hakkında açıklamalar yapan Elon Musk, Tesla Model 3'ün 31 Mart tarihinde ön siparişe sunulacağını açıkladı. Tesla Model 3 hakkında bir önemli detay da aracın fiyatının satılacağı bölgelere göre daha aşağı çekilme ihtimali (elektrikli otomobillere teşvik amacı ile vergi indirimi uygulanmakta).Tabi aracın 31 Mart'ta ön siparişe sunuluyor oluşu hemen kullanıcılara sunulacağı anlamına gelmiyor. Şu an için Tesla Model 3'lerin sahiplerine ulaşması 2017'yi bulacak denilmekte.

Kaynak: Engadget
1
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
1
1
0