• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla Model 3 Şimdiden Ön Siparişlerde Kapış Kapış Gidiyor!

Tesla Model 3 Şimdiden Ön Siparişlerde Kapış Kapış Gidiyor!

0
0
0
0
0
Tesla'nın ön siparişe sunulan yeni aracı Model 3, tabiri caizse kapış kapış gidiyor.
Tesla'nın özellikle fiyatı ile bütün dikkatleri üzerine çeken yeni otomobili Tesla 3'ün tanıtılmasının üstünden oldukça kısa bir süre geçmiş durumda. Ancak bu, 35,000 dolarlık aracın şimdiden ciddi rakamlara ulaşan ön sipariş almasına engel teşkil etmiyor.

Şirket CEO'su Elon Musk'ın resmi Twitter hesabından açıkladığı bilgiye göre, Tesla Model 3 şimdiden 232,000 ön sipariş almış durumda. Üstelik aracın piyasaya çıkmasına daha bir sene gibi bir süre var. Yani ön siparişi verenler 1 sene boyunca araçlarını bekleyecekler.Tabi bu durum Tesla adına oldukça önemli bir başarı. Zira daha önceden şirketin açıkladığı bilgilere göre, Tesla Model 3'ten 500,000 adet üretilecekti. Şimdi ise bu rakamın yarısına yakını ön siparişte kapılmış durumda. 

Bu arada aracın tanıtılmasından beri tek eleştirilen nokta olan ön panel kısmında da Tesla'nın neden son derece sade bir tasarım seçtiği hala soru işareti.Görselde gördüğünüz gibi Model 3'ün ön panelinde sadece bir tablet bulunmakta. Aracın verileri ve navigasyon gibi bilgiler bu tablette yer alacak ancak, tabletin orada oluşu bile ön panelin sadeliğini gizleyemiyor. Panele dair en olumsuz şey ise normalde direksiyonun üst kısmında bulunan göstergelerin dijital şekilde tabletin sol üst kısmında gözükecek olması.

Yani aracı kullanan sürücü hızını kontrol etmesi için sürekli olarak tablete bakmak durumda kalacak. Tesla'nın bu denli sade bir tasarım seçmesinin arkasında maliyeti düşürme mantığının olduğu söylenmekte.Bunun yanı sıra aracın önümüzdeki yıl gelecek olması, son haline kadar panelin değişime uğrayabileceğinin ufak bir sinyali olabilir. Ancak önemli bir değişim olmayacağını da söyleyelim (gerçi ne olursa olsun ben şahsen acaip beğendim aracı).

Kaynak: Engadget
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0