Tesla Model S'e Brabus'dan Efsane Geliştirme!

0
0
0
0
0
Özellikle Mercedes'e yaptığı özelleştirme ve geliştirmelerle efsaneleşen Brabus, bu sefer parmağını Tesla Model S'e dokundurarak mugteşem bir yapım ortaya çıkardı!
Brabus markasını arabayla haşır neşir olanlar büyük ihtimalle biliyordur. Özellikle Mercedes-Benz markasına yaptığı geliştirmeler ile tanınan marka, AMG serisine yaptığı ufak dokunuşlar ile gerçekten hayran bırakacak işler ortaya koyuyor. Ancak bu sefer haberimize konu olan Brabus'un bir Mercedes modeline yaptığı geliştirme yerine tamamen elektrikle çalışan ve günümüzün efsanesi Tesla Model S konuğu olmuş.

Tesla Model S ailesinin en performanslı ürünü olan P85D modelinin özellikleri zaten harikayken tahminimce videosuna rastlamış olacağınız "Insane" modu bulunmakta. Bu moda geçiş yaptığınızda adeta dört nala gitmeye başlayan, Porsche, BMW, Mercedes, Ferrari vb araçlara "Alayınız gelsin!" atarı yapabilecek kapasiteye ulaşan arkadaşımızın bir de Tesla'nın geliştirdiği "Ludicrous" modu eklenmişti.Zaten hayvancıl bir performansa ulaşan Tesla Model S'in bu mod geliştirmesi ile 0'dan 100'e 2.8sn'de çıkabilmesi elektrikli araçların benzinlilere nal toplatabileceğini gösteriyor. Hal böyle performanslı bir araç çıkarınca Brabus da saygı gösterim "Dur biz de birşeyler yapalım buna" deme gereksinimi duymuşlar.568 kW / 772 beygirli araç olan Tesla Model S P85D'nin Ludicrous moduna yapılan "Brabus Zero Emission" geliştirmesi ile aracın 0'dan 100'e çıkış süresi yine 2.8 olarak kalmış. İç ve dış dizaynda bazı oynamalar yapan Brabus bu süper aracı daha haşin, daha yahşi bir hale getirmiş. Bunun dışında bazı karbonfiber desteği de ekleyen firma 21 inçlik Platinum Edition jantlar yerleştirip bir canavar yaratmış.Mavi rengine sadık kalarak mavi ledler ve yine lacivert detayların bulunduğu araç tasarımında konsol çok daha teknolojik ve çok daha şık bir hal almış. Yani Brabus bu sefer performansa değil, aracın estetiğine odaklanarak parası olana "Parası neyse verelim benim olsun" düşüncesini aşılayabilecek düzeyde bir araç ortaya çıkarmış. Duyurusunun da sonuna Tesla'ya bu tarz dokunuşlar yapacağını belirterek artık Brabus markasını sadece Mercedes'in performans araçlarında değil, Tesla'da da göreceğimizi ima ederek sevindirdi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0