Tesla Model S'lerin İkinci El Satışları Başladı

1
0
0
0
0
Tesla arabalar daha teknoloji de yeni denebilecek konumda, biz daha henüz alışamadık. Ancak Model S'lerin ikinci el satışları şimdiden başladı.
 
Tesla araçları tutkunları; bu haber sizleri belki biraz sevindirebilir. Tesla'nın şu an en büyük gelir kaynaklarından olan Model S otomobillerinin, ikinci el satışları başladı. Malum ikinci el olunca da Model S'lerin fiyatları ortalama 20 bin dolar kadar aşağı indi.

Gönül isterdi ki haberimize ''müjde! artık sizde Tesla Model S sahibi olabileceksiniz!'' şeklinde giriş yapalım ancak, burada biz bizeyiz, birbirimizi kandırmayalım. Evet araçların ikinci el fiyatlarıyla, sıfır modelleri arasında ortalama 15-20 bin dolarlık bir fark oynuyor, ancak 80 bin dolardan 20 binlik bir indirim olması çoğumuz için pek birşey ifade etmiyor.

Haberimize dönecek olursak; Tesla Motors sitesinde artık Model S kısmında 'ikinci el' seçeneği de bulunmakta. Bu seçeneğe geldiğinizde karşınıza 2012, 2013 ve 2014 model ikinci el Model S'lerden oluşan bir liste çıkmakta. Listede bulunan araçlar da kilometre ve yıllarına göre fiyat farklılıkları göstermekte.Tesla, bu ikinci el satışını kendi sitesi üzerinden yapmakla da aslında iyi bir strateji geliştirdiğini gösteriyor. Alıcı ile satıcı arasına herhangi bir bağımsız bayi girmesini istemeyen Tesla, bu sayede kendi aracının ikinci el satışından elde edilen geliri de kendi kasasına götürecek.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0