• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla'nın Yeni Aracı Model X, 30 Eylül'de Yollarda Olacak

Tesla'nın Yeni Aracı Model X, 30 Eylül'de Yollarda Olacak

2
0
0
0
0
Tesla’dan hissedarlarına gelen mektup sonrası Model X’in önümüzdeki aydan itibaren satışa çıkarak yollarda görüneceği doğrulandı.
Elon Musk’ın gönderdiği bildiride mühendislik işlerinin tamamlanıp gerekli testlerin yapıldığı, üretim ekipmanlarını kullanmaya başladıklarını ve tedarikçilerle olan iş birliğinin sonlandığı belirtildi. 500’den fazla robotun bulunduğu kasa merkezinde kullanıma uygun olarak Model X kasalarını hazırladıklarını söyleyen Musk, üretim sürecinde gerekli olan doğrulamaları ve ince ayarları tamamladıklarını açıkladı.

Model X, Model S gibi şirketin Fremont’taki fabrikasında üretiliyor. Model S’le aynı montaj hattını paylaşan Model X’in aslında ilk teslimat tarihi 2014’ün sonunda yapılacaktı fakat çeşitli duraklamalar nedeniyle bu tarih 2015’in Eylül ayına ertelenmişti. Zannediyorum ki artık tarihte bir aksama olmayacak, çünkü Tesla bu sefer aracın yollara çıkacağı tarihle ilgili çok daha kendinden emin bir açıklama yaptı.

Bu konuda en ufak bir hata istemeyen ve kendi üzerilerine düşen görevi tamamen yerine getiren Tesla, yine de tedarikçilerle yaşanabilecek anlaşmazlıklardan dolayı ufak tefek sorunların yaşanabileceğini ve Model X sayısının 800 birim aşağıya çekilebileceğini belirtiyor. Böyle bir sorun yaşansa dahi Tesla, az bir birim sayısıyla da olsa Model X’i mutlaka Eylül’ün 30’unda satışa çıkarmayı planlıyor. Ayrıca üretim sürecinin aynı fabrikalarda olmasından dolayı Model S’in üretiminin de olumsuz olarak etkilenebileceği belirtiliyor.


2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0