• Anasayfa
  • Otomobil
  • Tesla Motors, Kaybolan Anahtarların Bulunabilmesi İçin Bluetooth Kullanacak!

Tesla Motors, Kaybolan Anahtarların Bulunabilmesi İçin Bluetooth Kullanacak!

0
0
0
0
0
Tesla Motors tarafından üretilen yeni model araçların anahtarlarında bulunan Bluetooth bağlantısı, anahtarın kaybolması durumunda size yardımcı olacak.
Tesla Motors, etkinliğini sürdürdüğü otomotiv sektöründe bulunan en yenilikçi markalardan birisi. Elektrikle çalışan araçlar üreten Tesla Motors, son olarak bu araçların yeni modellerinin anahtarlarında bulunan bir cihazla gündeme geldi. Alışılmadık bir şekle sahip olan bu cihaz, Tesla marka araç kullanan kullanıcıların araç anahtarlarını kaybetmeleri durumunda onlara yardımcı olabilecek Bluetooth bağlantısına sahip.

315MHz frekansından Bluetooth bağlantısı yapan bu cihazın şu an tam olarak nasıl çalıştığı bilinmiyor. Tesla Motors tarafından cihazın çalışma şekliyle ilgili hiçbir açıklama yapılmamış olmasına rağmen bazı haber siteleri, bu cihazın araçta bulunan bir sinyalle birlikte çalışabileceğini, telefonunuza yükleyeceğiniz bir programla cihazın uyumlu olabileceğini ve hatta anahtarın özel bir konum belirleme cihazıyla birlikte gelebileceğini belirttiler. Tabii ki bunlar sadece teori, yani herhangi bir kesinliği yok.Tesla Motors'un bu cihazların nasıl çalıştığıyla ilgili yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

Kaynak: TheVerge 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0